НОВИНИ

На підконтрольні "ДНР" і "ЛНР" шахти Україна виділила понад 2,8 млрд грн з бюджету

За шість місяців 2014 року, починаючи з квітня з держбюджету підприємствам лише вугільної промисловості на територіях під контролем "ЛНР" і "ДНР" перерахували 2 832 166 500 грн.

Протягом ІІ та ІІІ кварталу 2014 року з держбюджету виділили понад 2,8 млрд грн на вугільні підприємства, які розташовані на окупованих територіях Донбасу. Про це повідомив кандидат у депутати від БПП Мустафа Найєм на сторінці у мережі Facebook.

Він наводить таблицю щодо частини платежів по підприємствах: ДУЕК, "Шахтоуправління Донбас", "Макіїввугілля", "Артемвугілля", "Орджинікідзевугілля", "Шахтарськантрацит", "Торезантрацит", "Сніжнеантрацит", "Луганськвугілля", "Шахта Бєлореченська" "Донбасантрацит", Антрацит".

"Увесь цей час ми де-факто були у стані війни з цими територіями, не контролювали фіскальні органи, державні адміністрації і не мали доступу до жодного з зазначених підприємств", – написав Найєм.

"Понад те, з того боку по нас постійно стріляли, змушуючи йти на величезні витрати для підтримки армії. Як ці гроші враховувалися, хто їх приймав, куди вони насправді пішли і яка частина осіла в кишенях мирних і не зовсім "шахтарів" по обидва боки барикад, буду з'ясовувати вже у Раді", – додав він.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що Україна хоче купувати вугілля на підконтрольних проросійським бойовикам шахтах Донецької та Луганської областей. Зокрема перший заступник міністра енергетики Юрій Зюков заявляв, що таке вугілля коштувало б дешевше за імпортне. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан фактично визнав таку можливість.

Як повідомлялося, терористи, які орудують на Донбасі, продовжують вивозити українське вугілля до Росії. Зокрема, спостерігачі ОБСЄ щодня фіксують конвої з вантажівками.

Крім того, за даними міліції, з шахт «Червонопартизанська» та «Харківська», які входять в «ДТЕК Свердловантрацит», бойовики вже вивезли понад 500 тонн вугілля.

Разом з тим, у вересні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна уклала договори щодо постачання вугілля з Росії.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.