НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Українські військові в АТО готові до зими менше як на 50% - волонтери

Бійцям не вистачає спальних мішків, теплих шкарпеток, хімічних грілок, рукавиць, взуття тощо.

Тиждень.ua опитав волонтерів, які займаються забезпеченням армії, про готовність українських військових до зими, а також про нагальні потреби для армії.

Дмитро Якуб, волонтер Армії SOS

Те, що ми бачимо на власні очі, говорить не про 80% готовності до зими і навіть не про 50%. Варто зазначити, держава забезпечує за застарілими нормами й стандартами, тобто не йдеться ні про зимові спальні мішки, ні про термобілизну, ні про теплі шкарпетки, ні про хімічні грілки, ні про рукавиці, які, у принципі, у кожній сучасній армії уже є. Тобто, коли чиновники говорять про забезпечення теплими речами, то йдеться передусім про теплі штани, буршлати й шапки-вушанки. Не більше. І навіть цю інформацію вони подають некоректно.

До зими не вистачає усіх теплих речей, легше сказати, які є. Зокрема є декілька десятків відсотків теплих буршлатів, і процес їхнього постачання триває – їх видають і новим частинам, які ідуть на ротацію, і тим, хто зараз служить. Але зараз рано говорити про завершення цього процесу. Окрім того, ці буршлати – дуже старі, у них складно рухатися, хоча й теплі.

Усі великі волонтерські організації зареєстровані або у вигляді благодійних фондів, або в іншому вигляді. І закупівлі вони проводять так, як і раніше.

Після оголошення перемир’я допомога сильно впала, але завдяки праці журналістів, завдяки розголосу волонтерів, те, що там досі триває війна, і людей ніхто не відвів із позицій – вони там залишаються, у тому ж стані, як і були, тобто голі і босі, і люди трошки схаменулися і почали знову допомагати. Це ще не повернулося на попередній рівень, але ситуація краща, ніж була кілька місяців тому.

Одна з найбільших проблем – не вистачає координації. Підрозділи, які перебувають поряд, можуть бути забезпечені абсолютно на різних рівнях. Не вистачає не тільки високоточної зброї, а й банальних речей, як-от питної води, пральними засобами, пересувними душовими.

Картка Приватбанку: 5168 7420 1174 1463

Отримувач: Oleksii Savchenko, ПОПОВНИТИ КАРТКУ через Portmone, поповнити картку через сайт Приватбанку

ПАО КБ ПриватБанк, Код отримувача (ОКПО, ЕГРПОУ): 14360570, Код банка отримувача (МФО): 305299, Рахунок отримувача: 29244825509100, ИНН: 3123917311

ОБОВ'ЯЗКОВО вкажіть призначення платежу: для поповнення картки № 5168 7420 1174 1463, Oleksii Savchenko

Більше дізнатися про організацію тут.

Віталій Дейнега, засновник волонтерської ініціативи «Вернись живим»

Більш-менш вистачає термобілизни. Але наші військові зараз ходять ще у літніх речах, особливо багато заявок на взуття. Навіть, якщо його куплять, то воно незадовільної якості і виникає потреба повторної закупівлі. Тому заяви РНБО про повне забезпечення військових – це брехня. Зауважте, що за нормами держави, навіть спальник не передбачений, і дають троє трусів на рік. Тобто це цирк, а не норми, і їх потрібно якнайшвидше змінювати.

Можливо, ситуація така, що Міноборони вже оплатило військове забезпечення і вже все є на складах, але пізніше все йде на склади Генштабу, який уже потім все розподіляє. Тобто процедура знову ж таки – дуже довга.

Йде зима, і ночі стають все довшими, тому наразі нашим військовим конче потрібна нічна оптика. Тепловізори узимку працюють дуже добре, і сепаратиста можна точно впізнати з більших відстаней. Це з маленьких потреб, а з більших і дорогих – у нас великі проблеми із засобами по наведенню артилерії, зокрема з безпілотниками, величезна проблема з дальномірами, які забезпечують точність попадання, снайперської зброї взагалі немає.

Після того, як Петро Порошенко з нами зустрівся, волонтер Юрій Бірюков став радником, і був прийнятий закон, що звільняє волонтерів від оподаткування, нам стали менше перешкоджати, почали слухати нашу критику, хоча не дуже її сприймають. Бо працювати, почуваючись беззахисно, дуже важко, тому що у податковій службі у нас патріотів мало.

Кількість пожертв у нашій організації не змінилися.

Приват: 5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій, 5211 5374 4662 3360 Стократюк Вікторія

безготівка: 

одержувач: Міжнародний благодійний фонд "Україно! Я за тебе!", код 35137539, р \ р №26006057000533, Банк СФ ПАТ КБ "ПриватБанк" м.Києва, МФО банку 380269

Суми від 5000грн краще особисто, в руки

Георгій Тука, волонтер

На жаль, нічого не змінилося, ми не бачимо покращення після прийняття закону про волонтерство. Я не бачу якихось радикальних зрушень у сфері забезпечення українських військових.

Заявок постійно дуже багато, і зараз ми на межі того, аби припинити приймати нові заявки, тому що наших можливостей не вистачає. Останнім часом менше заявок від бійців Нацгвардії, але я не впевнений, що вони забезпечені. Можливо, вони просто звертаються до когось іншого.

Окрім того, зменшились і кількість пожертв. Як на мене, це пов’язано з тим, що це пов’язано з перемир’ям і загальною інформаційною політикою у державі. Тому що суспільству зранку до вечора по телебаченню, радіо пропонують шоу, вечорниці, а військовим діям уваги приділяється надто мало.

Я знаю, що далеко не всі забезпечені, бо ні взуття, ні форма не є у належній якості. Жахливі спальники – хай чиновники пробують самі у них спати. На мій розсуд, як тільки почнуться сильні морози, буде катастрофа з технікою, тому що вона й так ледь їздить, а при морозах почнеться проблема із пальним, оливами, фільтрами, гумовими деталями. Окрім того, зими не витримають акумулятори.

Те, що я казав у серпні, що ситуація зимою буде катастрофічною, то так і сталося. На жаль, ніхто не прислухався.

Карта Приватбанку: 5168 7423 2540 9906 Георгій Тука

Закупка медикаментів для фронту:

PayPal: irokla78@gmail.com;

Призначення: Celox і медикаменти;

Фонд Celox: www.youcaring.com

Сторінка у Facebook: facebook.com/george.tuka

Контакти інших волонтерських організацій можна дізнатися за посиланням

Як повідомлялось, 2 листопада у Нацгвардії заявили, що військовослужбовці Нацгвардії, що виконують завдання в зоні АТО, на 100% забезпечені зимовою польовою формою одягу відповідно до зазначених нормативно-правових актів. 

Раніше у Міноборони заявили, що повністю укомплектували запаси зимового одягу для армії, але через оголошену часткову мобілізацію зимової форми вистачає не всім. Водночас, у відомстві обіцяли забезпечити військових теплими речами до 10 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.