НОВИНИ

Україна ліквідує дев’ять своїх консульств - МЗС

Серед дипустанов, які планують закрити, читири розташовані в країнах ЄС.

Міністерство закордонних справ України ліквідує дев’ять консульських установ в різних державах світу. Про це повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

За його словами, від початку листопада дипустанови, які ліквідовують, вже не ведуть прийом громадян. Наразі тривають процедури завершення їхньої роботи. Сайти більшості консульств свідчать, що їхнє закриття розпочалося відразу після проведення парламентських виборів.

Як відомо, дільниці для голосування за кордоном відкривалися саме у закордонних дипломатичних представництвах .

«Це є частиною процесу з оптимізації використання держаних коштів», - пояснив причини закриття консульств Перебийніс.

До переліку установ, які ліквідовують, увійшли генеральні консульства в Сучаві (Румунія), Пряшеві (Словаччина), консульства у Варні (Болгарія) та Марселі (Франція).

Крім цього, будуть ліквідовані консульська агенція в Батумі (Грузія), генеральні консульства в містах Нижній Новгород (Росія), Алмати (Казахстан), консульства в Хайфі (Ізраїль) та Курітібі (Бразилія).

«При виборі установ, які ліквідуються, враховували різні фактори, зокрема обсяг завдань і кількість здійснених консульських операцій, близькість інших консульських установ, кількість громадян на консульському обліку. Що стосується Сучави та Пряшева, то ці міста розташовані неподалік від кордону України», - заявив Перебийніс.

Консульські округи установ, які ліквідують, передадуть до сфери відповідальності посольства у відповідній державі.

Як відомо, консульства в Сучаві та Пряшеві обслуговували українські меншини, що компактно проживають на прикордонних територіях у цих державах. Консульські відділи при посольствах не здатні їх повноцінно замінити через географічну віддаленість. Відстань від цих міст до столиць перевищує 400 км.

«Водночас планується відкрити одну консульську установу - у Придністров’ї, де проживає дуже багато громадян України. Її статус та місто розташування наразі не визначений, ведуться консультації», - повідомив речник МЗС.

Ще одну консульську установу перемістили – на базі консульського відділення посольства в Бонні буде створене генконсульство у Дюссельдорфі (обидва міста - німецькі).

Статус ще шести установ буде знижений з генконсульства до консульства, що дозволить зменшити фінансування та кількість працівників. Ця реорганізація зачепить диппредставництва у Ньїредьгазі (Угорщина), Единбурзі (Велика Британія), Салоніках (Греція), Єкатеринбурзі та Новосибірську (Росія).

Нагадаємо, у квітні в МЗС вирішили скоротити витрати та достроково відкликати дипломатів з-за кордону.

Крім того, раніше повідомлялося про закриття генконсульства України у Нижньому Новгороді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.