НОВИНИ

В Україні вперше за рік зросла кількість нападів на журналістів - ІМІ

Починаючи з січня цей показник стрімко знижувався, але в жовтні знов виріс удвічі порівняно з попереднім місяцем.

У жовтні Інститут масової інформації зафіксував зростання кількості нападів на журналістів вдвічі порівняно з вереснем. Про це повідомляє прес-служба ІМІ, посилаючись на дані щомісячного моніторингу порушень прав журналістів «Барометр свободи слова».

Так, показник «побиття та напади» на журналістів у жовтні становить 11. У порівнянні з вереснем ця кількість зросла в два рази - у вересні таких випадків ІМІ зафіксував 5 (у серпні - 8, у липні – 8, у червні – 13, у травні - 18, у квітні – 22, у березні – 44, у лютому - 70, у січні - 82).

Таким чином, показник виріс вперше за 2014 рік - з січня ІМІ спостерігав зворотню тенденцію.

Крім того, в жовтні ІМІ зафіксував різке зростання у порівняні з вереснем кількості порушень у категорії «перешкоджання законній професійній журналістській діяльності» - 17 випадків, у вересні ІМІ не зафіксував таких випадків (у вересні – не зафіксовано, у серпні – 6, у липні – 13, у червні – 10, у травні - 22, у квітні – 6, у березні – 34, у лютому - 18, у січні – 11).

Зростання «перешкоджань» у жовтні, за думкою ІМІ, пов’язано з проведенням позачергових виборів до Верховної Ради 26 жовтня. Прес-служба повідомляє, що подібні тенденції «притаманні виборчому процесу в Україні».

Але в жовтні вперше за сім місяців ІМІ не зафіксував жодного випадку викрадення. Найбільша кількість таких випадків зафіксована у квітні – 20 та у травні – 13.

Загалом, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 281 випадок побиття та нападів на журналістів, 137 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 130 випадків цензури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.