НОВИНИ

Глава МЗС Польщі: Замість співпраці Путін обрав роль лідера приниженої держави

За словами польського міністра, «ніхто не хотів принижувати Росію».

Президент Російської Федерації Володимир Путін вибрав собі роль лідера приниженої держави, незважаючи на численні пропозиції західних держав щодо співпраці. Про це в інтерв'ю Gazeta Wyborcza заявив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина.

«Президент Путін, за словами якого видніється сум за біполярним поділом світу, видається щирим. Він сам визначив для себе роль лідера приниженої держави, яка хоче встати з колін», - заявив польський міністр.

«Але це абсолютно не відповідає ситуації XXI століття, бо насправді ніхто не хотів принижувати Росію. Кількість пропозицій Заходу для Москви за останні 25 років була величезною», - наголосив Схетина.

Зокрема, він згадав про пропозицію фінансової допомоги ще першому президенту Борісу Єльцину, запрошення РФ взяти участь у європейській політиці «Східне партнерство», створення програми стратегічної співпраці РФ з ЄС, котре, за словами глави МЗС Польщі, тепер під знаком запитання.

Схетина зазначив, що Росія проводить «агресивну політику сусідства» та хоче створити своєрідну смугу безпеки навколо своїх кордонів із держав, які хоче контролювати.

Польський міністр наголосив, що Росія є великою державою, котра повинна переосмислити свою роль у світі та усвідомити, що зараз 2014, а не 1914 рік, коли росіяни взяли участь у провокувані Першої світової війни.

«Сто років тому царська Росія добре себе почувала, коли вступала у війну, але це скінчилось погано. Сьогодні треба усвідомлювати, що не буде повернення до біполярного світу. А навіть якщо буде колись такий час, то - ризикну з тезою - без участі Росії, бо є інші кандидати на цю роль», - додав Схетина.

Як відомо, Гжегож Схетина став міністром закордонних справ Польщі 22 вересня 2014 року. 

Нагадаємо, Схетина змінив на посту глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, який був одним з найбільш прихильних до України європейських політиків. Крім того, Сікорський займав "яструбину" позицію щодо Росії. З приходом Схетини на пост глави МЗС в політичному середовищі виникали питання щодо того, чи буде й надалі Польща "адвокатом" України в ЄС.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.