НОВИНИ

Грузія проведе перепис населення без урахування окупованих територій

Перепис почнеться 5 листопада, а востаннє він відбувся у 2002 році.

Грузія проведе перепис населення без урахування окупованих територій Південної Осетії та Абхазії.

Перепис триватиме від 5 до 19 листопада.

Згідно рекомендації ООН, перепис треба проводити кожні 10 років. У Грузії його планували зробити ще у 2010 році, але це не вдалося через наслідки вторгнення російських військ у серпні 2008 року.

Для Грузії це остання можливість вкластися в терміни, виділені ООН для національного перепису, черговий цикл якої завершується у 2015 році. Лише декілька країн у світі не змогли або не захотіли у встановлений період підрахувати своє населення.

Підготовка до перепису почалася ще в 2013 році. У зв'язку з погодними умовами в декількох високогірних районах Грузії перепис вже пройшов у вересні. На його проведення по всій країні буде витрачено в цілому в 18 млн ларі (близько €8,2 млн у перерахунку). 80% цієї суми буде виділено з держбюджету Грузії, інша частина – від донорів (Фонду ООН в області народонаселення (UNFPA), Світового банку та Агентства розвитку Швеції).

Через відсутність доступу державних органів Грузії на територію, контрольовану самопроголошеними республіками Абхазією і Південною Осетією, перепис населення там проводитися не буде. Останній повноцінний перепис населення проводився в Грузії ще в 1989 році. А перепис 2002 року, на думку експертів, скоріше був схожий на удосконалення списків виборців.

Нагадаємо, в Україні перепис населення запланували на 2016 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.