НОВИНИ

Едвард Лукас: російське шпигунство перевершило рівень часів "холодної війни"

Росія переплюнула Захід у Європі, причому це стосується як слабких та наляканих країн «нової» Європи, так і самовдоволених багатих країн Європи "старої".

Розвідка – головний засіб просування Росії на шляху до м’якого домінування у стратегічно важливих країнах Європи. Про це у своєму матеріалі пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Протягом останніх 25 років російське шпигунство не лише сягнуло рівня часів «холодної війни», а й перевершило його. Російські агенти використовують і старі кагебешні прийоми, і новими не гребують. Крім того, суттєво розширилася мережа потенційних об’єктів російського шпіонажу, а західні можливості протидії різко зменшилися. Загалом російський шпіонаж – головний інструмент Кремля для проникнення і маніпулювання Заходом", - пише Лукас.

"Кремлівські шпигуни вільно проникають у західні передмістя, нічне життя, «мозкові центри» та консалтингові компанії, активно використовуючи природню довіру та колегіальність відкритого суспільства. Росія переплюнула Захід у Європі, причому це стосується як слабких та наляканих країн «нової» Європи, так і самовдоволених багатих країн Європи "старої", - зазначає публіцист.

Більше читайте у матеріалі "Ввічливі чоловіки" Росії на Заході" у №44 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.