НОВИНИ

У боях за 32 блокпост загинули щонайменше 10 бійців АТО. Є зниклі безвісти - РНБО

В РНБО пояснили, що раніше дезінформували громадськість щодо критичної ситуації навколо 32-го блокпосту через «порядок надходження інформації».

За попередніми даними, під час боїв на 32-му блокпосту поблизу Смілого на Луганщині загинули 10 військових. Про це 28 жовтня під час брифінгу повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

Речник РНБО нагадав, що увечері 27 жовтня відбулося відведення військовослужбовців з блокпосту №32 в районі селища Сміле. За його словами, відхід відбувся без втрат, разом із технікою та озброєнням.

За попередніми даними, втрати на цій ділянці протягом часу протистояння з вересня становлять більше десяти осіб. Наразі триває ідентифікація тіл загиблих та з'ясування долі декількох військовослужбовців, яких офіційно вважають зниклими безвісті.

На запитання журналістів, чому РНБО раніше заявляла, що цей блокпост не перебуває в оточенні, і таким чином фактично дезінформувала громадськість, Лисенко послався на порядок надходження інформації.

"Порядок надходження інформації – від польових командирів до штабу АТО, через Генштаб, а  потім вже в РНБО", - заявив він.

Крім того, Лисенко підтвердив, що 32-го блокпосту як точки біля селища Сміле вже не існує.

Військовослужбовцям надаєють психологічну та медичну допомога, згодом їм нададуть відпустки.

Як відомо, 27 жовтня ЗМІ повідомили про те, що українські військові, які утримували 32-йблокпост біля села Смілого на Луганщині, вийшли із оточення бойовиків.

Крім того, журналісти повідомили, що  з поля бою вдалося забрати тіла 4 загиблих. З них – троє айдарівців та один із командирів Національної гвардії, який загинув минулого тижня. Також бійці забрали з поля бою рештки ще 5-6 загиблих.

Як відомо, протягом тривалого часу ситуація навколо згаданого блокпосту залишалася вкрай критичною, однак представники влади заперечували пов’язані з цим повідомлення.

25 жовтня Цаплієнко повідомив про те, що блокпост під Смілим протягом кількох діб залишається у блокаді, бійці АТО залишилися без їжі та води, а з поля бою не вивозять тіл загиблих військових. У РНБО інформацію заперечили.

26 жовтня президент України Петро Порошенко відзвітував про те, що їжу і воду на 32-й блокпост доставили.