НОВИНИ

  ▪  

Соціолог: Коли зростає соціальна напруга – дуже швидко змінюються вподобання виборців

На других парламентських виборах поспіль результати екзит-полів суттєво відрізняються від результатів передвиборчих опитувань.

В Україні спостерігають постійне зростання соціальної напруженості від 2011 року і це може пояснити різницю між рейтингами політсил у передвиборчих опитуваннях та реальними результатами на виборах. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив соціолог Євген Головаха.

«У 2012 році Інститут соціології демонстрував дані досліджень за 2010-2012 роки, які показали, що суттєво зріс рівень дестабілізаційності, протесаного потенціалу. Коли зростає напруженість, коли є відчуття непевності, то протягом дуже короткого терміну можуть змінюватися преференції виборців», – зазначив Головаха.

За його словами, зараз рівень напруги у суспільстві тільки зріс, і це може частково пояснити результати виборів.

«Зараз тим більш напружена соціологічна ситуація. Багато в чому преференції виборців стають ситуативними, пов’язаними не стільки з переконаннями, скільки з настроями. Це гіпотеза, але у принципі, це вже другі такі вибори, напруженість з 2011 року зростає, і можливо цей фактор також якось впливає на настрої і на голосування», – додав соціолог.

На думку Головахи, провідні соціологічні центри будуть досліджувати зміну електорату політичних сил та виключив можливість помилки під час опитувань, оскільки схожі результати давали різні компанії.

«Я думаю, що у всіх центрів буде велике бажання дослідити та побачити як змінився електорат тих або інших політ сил. Тоді й можна буде робити реальні висновки. Вони це можуть реально зробити, маючи такий досвід і дані своїх опитувань. Давайте дочекаємося результатів аналізу. Якби це були дані тільки одного центру, то можна було б уважати, що є якісь помилки, але ми бачимо, що картина однакова практично у всіх професійних центрів», – наголосив Головаха.

Нагадаємо, 26 жовтня в Україні пройшли дострокові вибори до ВР. За результатами підрахунку понад 88% голосів, до Ради проходять шість політсил.

Читайте також: Керівник «Національного екзит-полу»: Ті, хто не йде на вибори, просто не відкривають двері під час опитувань

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.