НОВИНИ

КВУ не зафіксував адмінресурсу на цих виборах

Найбільші проблеми були на мажоритарних округах.

На нинішніх парламентських виборах не застосовувався адмінресурс, а основні проблеми були в мажоритарних округах. Про це розповів виконавчий директор КВУ Віталій Тесленко під час прес-конференції.

"Головною особливістю цих виборів було те, що у порівнянні з останніми президентськими виборами, тут був відсутній такий негативний елемент, який проходив у всіх звітах міжнародних та вітчизняних моніторингів виборчих кампаній – як системне застосування адміністративного ресурсу", – заявив Тесленко.

За його словами, основна проблема на цих виборах "була закладена самим законом про вибори", яким передбачена змішана система.

"Більше 90% проблем зафіксовано саме в мажоритарних округах", – додав Тесленко.

Він розповів, що основні порушення сталися в 70-и мажоритарних округах, однак "таких проблемних округів на минулих виборах в 2012 році було в два рази більше, а порушень на них – в три рази більше ніж сьогодні".

Тесленко вважає, що боротьба між партіями "проходила без значних порушень, була демократичною і відкритою".

"Це ще одне підтвердження, що вибори повинні проходити за пропорційною системою... В цілому попередньо ми оцінюємо день голосування як такий, що пройшов на порядок демократичніше, ніж це було в 2012 році", – вважає виконавчий директор КВУ.

Нагадаємо, за попередніми результатами трьох опитувань на виході з виборчих дільниць, до Ради проходять сім політсил.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.