НОВИНИ

  ▪  

Західні ЗМІ: Україна зможе захистити Європу від російської агресії

Протягом останнього тижня західні ЗМІ писали про майбутні парламентські вибори в Україні, російську конспірологію та її наслідки для стосунків Заходу з РФ.

Британське видання The Guardian пише про майбутні парламентські вибори в Україні.

За словами авторів статті, більшість політсил у своїй передвиборчій агітації апелювали до миру та єдності, однак країна є настільки “гірко розділеною, що майбутній парламент стане, ймовірно, ще одним полем бою”.

“Суспільство стає радикальнішим і налаштоване агресивно. Так званий  “trash bucket challenge” – під час якого активісти викидали політиків у смітники – став болісним видовищем для прихильників європейської інтеграції України”, - зазначає видання.

“Захід повинен гарантувати суворе спостереження за виборами, сприяючи владі в проведенні найчесніших виборів, які будь-коли відбувалися в Україні, і негайно засуджувати порушення будь-якого штибу. Провівши як можна більш прозорі та чесні вибори, адміністрація Порошенка асть українцям надію на нове майбутнє та і етичний і ефективний уряд”, - йдеться у статті.

На думку The Guardian, лише ефективна взаємодія уряду та громадянського суспільства зробить європейський вибір України не лише мрією, а й чітким планом дій з подальшим практичним застосуванням.

У виданні The New York Review of Books мільярдер Джордж Сорос пише про загрозу, яку Росія становить для Заходу. На його думку, західне суспільство не усвідомлює пов'язаних з цим ризиків.

Росія становила виклик для Європи протягом усього періоду свого існування. Ні європейські лідери, ні громадяни, повністю не розуміють суті цього виклику та не знають, як з ним впоратись”, - пише Сорос.

“Фінансові правила, які зараз переважають в Європі, викликали хвилю обурення. Анти-європейські партії отримали приблизно 30% місць в Європарламенті, але донедавна вони не становили жодної реалістичної альтернативи. Зараз цю альтернативу презентує Росія, яка кинула виклик фундаментальним значенням і принципам, на яких власне був заснований Євросоюз. Це засновано на використанні сили, яка проявляється безпосередньо в репресіях всередині країни та агресії за кордоном, на противагу чинним законам. Приголомшує є, що Росія Владіміра Путіна, виявляється, деяким чином переважає ЄС — вона виявилася більш гнучкою і непередбачуваною. Це дає тактичну перевагу, щонайменше на найближчий час”, - йдеться у статті.

Автор стверджує, що протистояння РФ та Заходу найбільшим чином виражене у протистоянні в Україні. Сорос висловлює ідею створення “нової України”, яка допоможе Заходу подолати Росію.

“Нова Україна має політичну волю, щоб захистити Європу від російської агресії та залучити її до радикальних структурних реформ. Щоб зберегти і посилити цю волю, Україні необхідна адекватна допомога від союзників. Без цього результати будуть невтішними і надія перетвориться на відчай. Розчарування вже почало проявлятися після того, як Україна зазнала військової поразки, не отримавши зброї, необхідної для свого захисту”, - пише автор.

На думку Сороса, ЄС повинен більш критично поглянути на себе — адже нинішня ситуація свідчить про те, що європейська бюрократія шкодить інтересам Заходу загалом.

“Він (Євросоюз — ред.) повинен вчитися бути більш об'єднаним, гнучким, і ефективним. І європейцям необхідно зблизька поглянути на нову Україну. Це допомогло б їм знову здобути той дух, який призвів до створення Євросоюзу. Євросоюз збереже себе, зберігши Україну”, - резюмував Сорос.

Американське видання The Wall Street Journal пише про російську пропаганду. Автор статті наголошує, що Росія у протистоянні із Заходом вдається до конспірології.

“При цьому вдрізняються не лише точки зору, а й факти”, - пише The Wall Street Journal.

Як приклад видання наводить випадок з трагічною загибеллю Крістофа де Маржері — глави нафтової компанії Total – в аеропорту “Внуково”. За словами автора статті, на заході це вважають нещасним випадком.

“Російським телеглядачам запропонували іншу версію. За твердженням центральних телевізійних каналів, не виключено, що це справа рук ЦРУ. Де Маржері був, зрештою, відомим противником санкцій Заходу щодо Москви, і Вашингтон захотів змусити його замовкнути”, - зазначає видання, додавши, що таку версію озвучували не лише націоналісти-демагоги, а й ведучі теленовин.

“Якщо російські посадові особи будують свою політику на брехні, вони ризикують. Адже жорстоко руйнують довіру Заходу до Росії”, - переконані у The Wall Street Journal.

“Без довіри ви починаєте підозрювати, і ці підозри змушують вас думати, що все, що робить ваш опонент, спрямоване проти ваших інтересів”, - резюмує видання.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.