НОВИНИ

Представникам телеканалів РФ вручили сповіщення про підозру у скоєнні злочинів

Міліція проводить обшуки у представників російських телеканалів.

Головне слідче управління МВС України 24 жовтня провело в Києві ряд слідчих дій, зокрема обшуків, в офісах трьох суб'єктів інформаційної діяльності. Про це повідомляє Як повідомляє прес-служба МВС.

А саме у ВАТ "Об’єднання російських телеканалів", яке представляє "Перший канал" (РФ); у ВАТ "Торсат", що володіє та розпоряджається правами на трансляцію російських телеканалів в Україні; у ВАТ "Саттелеком", який надає технічні послуги з трансляції супутникового сигналу російських телеканалів в Україну.

Як повідомляється, слідчі дії проводяться в рамках кримінального впровадження за фактами фінансування дій, скоєних з метою зміни або повалення конституційного устрою або захоплення державної влади (ч.4 ст.110-2 КК України).

"Слідством на даний час встановлено, що зазначені суб’єкти інформаційної діяльності, порушуючи рішення Окружного адміністративного суду Києва, продовжують трансляцію на територію України російських телеканалів", - сказано в повідомленні.

Крім того, правоохоронці встановили, що вони здійснюють інформаційне супроводження діяльності терористичних груп на території України.

"Слідству достеменно відомо, що кошти, отримані від продажу рекламного часу на вказаних каналах, дані фірми направляють на фінансування діяльності терористичних груп на території України", - заявляють у МВС.

"Наразі керівники трьох суб’єктів підприємницької діяльності отримали сповіщення про підозру у скоєнні злочинів, передбачених КК України", - інформує прес-служба.

Відповідно постанови суду, на рахунки компаній накладено арешт (загальна сума – 90 мільйонів гривень), у їхніх офісах вилучено фінансову документацію та цифрові носії інформації.

Як відомо, 15 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення своїм рішенням заборонила трансляцію російського телеканалу "365 днів" і телеканалу "Білорусь 24". Зміст програм цих каналів визнали такими, що не відповідають Європейській конвенції про транскордонне телебачення і законодавству України,

Нагадаємо, 18 жовтня комбати добровольчих батальйонів звернулись із відкритим листом до президента України Петра Порошенка з проханням «прикрити інформаційний тил» та припинити транслювати російську пропаганду.

Проте 20 жовтня Рада не проголосувала за заборону російських серіалів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.