НОВИНИ

У кримчан, які відмовилися від російського громадянства, відберуть дачі

Вони змушені будуть поступитися своїми земельними ділянками громадянам Росії або російським юрособам.

Мешканці окупованого Криму, які відмовилися від російського громадянства, змушені будуть продати свої земельні ділянки сільськогосподарського призначення громадянам Росії або російським юридичним особам. Про це розповіла на прес-конференції в Сімферополі засновник юридичного центру «Крим» Олена Попова.

За її словами в липні в РФ був прийнятий закон про особливості регулювання майнових і земельних відносин на території анексованого півострова.

«Що в цьому законі головне. Саме, мабуть, головне те, що право приватної власності на землю, на будову, на будь-який об'єкт нерухомості, яке було зареєстровано за українським законодавством, і на яке є українські документи, визнається дійсним. Тобто, ніхто нічого відбирати не буде», - зазначила Попова.

Вона додала, що нерухомість жителів окупованого Криму, які відмовилися від російського громадянства, залишиться в їхній власності. Але за законодавством Росії іноземці, у тому числі громадяни України, юридичні особи, у яких є іноземний капітал, не можуть володіти землями сільськогосподарського призначення. До земель сільськогосподарського призначення також належать ділянки дачних, садівничих, городницьких товариств.

«Тобто, зараз громадянину України, якщо він не став росіянином, належить вирішити, як він буде розпоряджатися земельною ділянкою, якщо вона перебуває в садівничому або дачному якомусь кооперативі. В принципі, право власності примусово припинити неможливо в цій ситуації, але громадянин України зможе розпорядитися такою ділянкою тільки дуже обмежено - він зможе продати свою дачну, садівничу ділянку або громадянину Російської Федерації, або російській юридичній особі», - пояснила юрист.

Нагадаємо, раніше в Росії розробили законопроект, згідно з яким землі під будівництво Керченського мосту в окупованому Криму у жителів півострова зможуть відбирати. 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.