НОВИНИ

Сьогодні в Могилянці представлять «Розсекречені архіви: з фондів архіву СБУ»

Захід вестиме екс-директор галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович
18 березня в Бібліотеці Тетяни та Омеляна Антоновичів Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбудеться презентація проекту «Розсекречені архіви: з фондів архіву СБУ» з нагоди передачі до Могилянки їх електронної копії. Захід вестиме екс-директор галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович.
 
Також у презентації братимуть участь Сергій Квіт, Президент «Києво-Могилянської академії», Тетяна Ярошенко, директорка наукової бібліотеки, та науковці й викладачі вишу. Початок заходу – о 16 годині.
 
Останніми роками Служба Безпеки України працювала в напрямі розсекречення документів колишнього НКВД-КДБ. Так, минулого року світ побачив путівник «Галузевий державний архів СБУ», в якому вперше за роки незалежності України розкрито структуру та зміст архівних фондів радянських спецслужб. Віднині ж електронний архів розсекречених документів доступним у Могилянці, а через її сайт – http://www.ukma.kiev.ua – широкому світовому загалові. Дослідники, викладачі, студенти й усі бажаючі матимуть доступ до вавжливих, десятиліттями замовчуваних і заборонених документів, що безумовно сприятиме встановленню історичної правди, відродженню історичної пам’яті й духовному оздоровленню суспільства.
 
Що ж до розсекречених матеріалів, то вони пов’язані з діяльністю радянських органів безпеки та історією Українського визвольного руху, систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33 років., діяльність ОУН-УПА, репресії в Україні, дисидентський рух тощо).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги