НОВИНИ

Польський президент став на захист Сікорського

За словами президента Польщі, його країна провела інтенсивну роботу для зближення України з ЄС, і ключову роль в цьому процесі відіграло МЗС під керівництвом Сікорського.

Усі звинувачення польської опозиції з приводу того, що нинішня польська влада кинула Україну на поталу Росії, є нонсенсом. Про це 22 жовтня заявив президент Польщі Броніслав Коморовський.

Відповідну заяву Коморовський зробив, коментуючи ситуацію навколо повідомлень екс-глави польського МЗС Радослава Сікорського про те, що Путін ще в 2008 році пропонував главі польського уряду Дональду Туску поділити Україну.

«Це якийсь нонсенс, повний нонсенс. Ніколи раніше, як упродовж останніх років, коли міністром закордонних справ був пан Радослав Сікорський, ніколи не було інтенсивнішої роботи щодо збільшення шансів України в її прагненні до західного світу», - заявив Коморовський.

Водночас він підкреслив, що Україна є потужною країною з народом, якого «ніхто і нікуди на плечах не занесе».

«Можна допомагати, але не можна виконати роботу за Україну», - констатував він.

За його словами, ЄС надав згоду на асоціацію Україною завдяки польсько-шведському проекту «Східне партнерство». Водночас провину за те, що раніше не вдалося вирішити долю асоціації Києва і Брюсселя, Коморовський поклав на «внутрішню політику України». 

Президент Польщі визнав, що слова Сікорського завдали шкоди польській політиці, але ці втрати не стосуються зовнішньої політики Польщі.

Нагадаємо, нинішній спікер польського Сейму Сікорський в інтерв'ю американському журналу Politico, а згодом інтернет-виданню Wyborcza.pl заявив, що ще в 2008 році Путін натякав Туску на можливість розподілу України між Росією і Польщею. Ця заява викликала значний резонанс у ЗМІ і політичному середовищі Польщі, а опозиція звинуватила його у приховуванні важливої для Європи і світу інформації про агресивні плани Путіна і зажадала його відставки.

Згодом Сікорський відмовився від своїх слів. Він зазначив, що помилився, і в 2008 році не було зустрічі Туска з Путіним, під час якої російський лідер нібито запропонував польському прем'єру агресивний план розподілу України.

У той же час польський журналіст Яцек Залевські, який був у пулі Туска під час візиту до Москви 2008 року, заявив, що двостороння зустріч Туска і Путіна таки була. На доказ він опублікував скрін свого звіту про цю зустріч у виданні Forum за лютий 2008 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.