НОВИНИ

Німеччина закликає розслідувати застосування касетних боєприпасів в Україні

Якщо такі випадки таки мали місце, офіційний Берлін "гостро засуджує" це.

Уряд Німеччини наполягає на перевірці звинувачень з боку міжнародної організації Human Rights Watch про можливе застосування на сході України касетних боєприпасів. Про це заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт.

"Що стосується можливого застосування касетних бомб, ми, звичайно, взяли до відома доповідь Human Rights Watch, а також і спростування українського уряду. Нині ми не можемо оцінити, наскільки правдива ця інформація. Уряд Німеччини дуже зацікавлений у тому, щоб прояснити цю інформацію", - сказав він.

За словами Зайберта, звинувачення HRW є "дуже серйозними", адже застосування касетних боєприпасів є "нелюдяним вчинком". На погляд німецького уряду, доповідь організації, однак, не дає "однозначної відповіді" на запитання, хто саме зі сторін конфлікту в Україні міг застосувати зброю такого типу. Якщо такі випадки таки мали місце, додав речник, офіційний Берлін "гостро засуджує" це.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch протягом тижневого розслідування організація задокументувала широке застосування касетних боєприпасів у боях між урядовими військами і проросійськими бойовиками у більш ніж десяти міських і сільських місцевостях. У звіті організації зазначено, що є інформація, яка вказує на причетність українських урядових військ до декількох атак касетними боєприпасами у Донецьку.

Тим часом, у прес-центрі АТО вже заявили, що українські військові жодного разу не використовували касетних бомб під час антитерористичної операції, а в РНБО заяви Human Rights Watch назвали провокацією.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.