НОВИНИ

На виборах не проголосують 45% донеччан - КВУ

Мешканці прифронтових територій Луганщини, як зазначають експерти, голосувати бояться.

Близько 1,5 мільйонів мешканців Донеччини, що становить 45% виборців, не проголосують на виборах. Про це повідомляє прес-служба Комітету виборців України з посиланням на заступника голови Донецької обласної організації  КВУ Олега Гришина.

«З 21 округа вибори точно відбудуться у 8 округах, у 4 – під питанням, у 9 – точно не відбудуться. З плюсів варто відмітити політичну конкуренцію на працюючих округах. Дивним моментом є те, що на території Донецька, який перебуває під контролем озброєних бойовиків, розміщена візуальна агітація «Опозиційного блоку», який бере участь у виборах до ВР України», - розповів експерт.

За словами голови Луганського обласного відділення «Комітету виборців України» Олексія Свєтікова, які наводить прес-служба, вибори на Луганщині відбудуться на 5 округах (на 1 – повністю, на 4 – частково).

«Кампанія ведеться доволі брудно – на кожному окрузі по 40-45 кандидатів, більшість з яких технічні, тощо. Крім того, варто відзначити, що люди бояться голосувати, особливо на прифронтових територіях. Адже представники ЛНР чітко зазначають – вони проти проведення виборів», - повідомив Свєтіков.

Аналітик Громадянської мережі Опора Олександр Клюжев наголошує, що вибори формально йдуть всюди, адже навіть на округах, які знаходяться під контролем озброєних бойовиків, від партій призначені кандидати-мажоритарники.

«У передвиборній риториці кандидатів на Донеччині негативом є відтворення риторики розподілу регіонів. Відкрито до сепаратизму ніхто не закликає, проте, наприклад, деякі кандидати використовують кольори прапору РФ у своїй агітації», - зазначив аналітик.

Нагадаємо, в Україні 26 жовтня відбудуться дострокові парламентські вибори. ЦВК утворила 213 окружних виборчих комісій. Загальна чисельність мажоритарних округів - 225, 12 з яких припадають на Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.