НОВИНИ

Сікорський поскаржився на погану пам'ять: зустрічі Туска з Путіним у Москві не було

Спікер польського Сейму хотів "надіслати сигнал" про помилкову політику Путіна.

Спікер Сейму та екс-голова МЗС Польщі Радослав Сікорські заявив, що зустрічі прем'єра Дональда Туска і президента РФ Владіміра Путіна, під час якої лідер РФ пропонував "поділити Україну" – не було. Про це він повідомив під час прес-конференції.

"Мене зрадила пам'ять. В Москві (у 2008 році – Ред.) не було двосторонньої зустрічі прем'єра Туска і президента Путіна", – заявив Сікорський.

Сікорський додав, що останні сім років він "жив" питаннями співпраці з Україною.

"Тепер, коли Крим анексовано, коли на Сході Україні надалі немає спокою, коли досі не відновлено територіальну цілісність України, то я сподіваюсь, що ви зрозумієте, що я хотів послати серйозний сигнал: якою великою помилкою є політика президента Путіна ", – зазначив він.

Він також вибачився "за незручність", яку викликала його "неточна" заява.

Сікорські пояснив, що не авторизував свій коментар і квапився його дати, бо мав обмаль часу.

"Мене чекала зала засідань, бо головним обов'язком маршалка Сейму є проведення засідань, а не подача ЗМІ точної інформації. Це неприємна ситуація, яка, сподіваюся, більше не повториться", – заявив він.

У той же час польський журналіст Яцек Залевські, який був у пулі Туска під час візиту до Москви 2008 року, заявив, що двостороння зустріч Туска і Путіна таки була. На доказ він опублікував скрін свого звіту про цю зустріч у виданні Forum за лютий 2008 року.

Нагадаємо, 20 жовтня у американському виданні "Politico" вийшло інтерв'ю Сікорського, в якому він заявив, що президент РФ Владімір Путін пропонував прем'єр-міністру Польщі Дональду Туску "стати учасником поділу України".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.