НОВИНИ

Вашингтон радить Україні прискорити проведення реформ

Також посилити боротьбу з корупцією і подолати нестачу правових норм
Голова Гельсінської комісії Конгресу Б.Кардін вважає, що реформи дозволять Україні протистояти зовнішньому тиску.
 
Президенту України Віктору Януковичу буде необхідно прискорити проведення економічних і політичних реформ, посилити боротьбу з корупцією і подолати нестачу правових норм, намагаючись зміцнити незалежність юридичної системи в країні, заявив голова Гельсінкської комісії Конгресу США Бенджамін Кардін у Вашингтоні, повідомляє служба новин радіо "Голос Америки ".
 
"Такі реформи дозволять Україні протистояти зовнішньому тиску і допоможуть їй наблизитися до здійснення поставлених завдань у питанні європейської інтеграції", - відзначив сенатор Б.Кардін.
 
Співголова Гельсінкської комісії конгресмен Елсі Гастингс, що був заступником голови наглядової місії ОБСЄ на минулих президентських виборах в Україні, вважає, що країні вдалося створити плюралістичну політичну систему і збільшити рівень свободи ЗМІ. На слуханні в Конгресі США Е.Гастингс заявив: "Незважаючи на те, що вибори, які проводилися в Україні в останні 5 років, можна вважати демократичними, я повинен вам сказати, що для створення по-справжньому функціонуючої демократії цього недостатньо".
 
У свою чергу, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки ім. Петерсена Андерс Ослунд підкреслив, що дві третини молодого населення України мають вищу освіту, але у них немає можливості застосувати отримані знання в певних областях. "Саме тому Україна займає 110-е місце в світі за ВВП на душу населення", - зазначив А.Ослунд.
Нагадаємо, у своєму щорічному економічному огляді Світовий банк (СБ) також рекомендував Президенту України провести низку невідкладних структурних реформ в усіх сферах, для забезпечення стійкого відродження і впевненого зростання.
 
Серед інших - пенсійна реформа, зокрема обмежити пенсійні виплати працюючим пенсіонерам, чия пенсія вище прожиткового мінімуму, також збільшити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років.
 
За версією СБ під час проведення комунальної реформи необхідно в першому півріччі 2010 р. відкрити спеціальний рахунок для цілей централізованого стягнення платежів з підприємств теплопостачання, підвищити адресність систем мінімального захисту, щоб захистити вразливі групи населення від підвищення тарифів.
 
СБ радить В.Януковичу при проведенні реформи податкової політики та податкового відомства у першому півріччі 2010 р. ліквідувати пільги зі сплати ПДВ, що залишилися та спеціальні податкові режими, а також скасувати пільгову податкову угоду з Кіпром (підписана в радянські часи). Крім того, реформувати спрощену систему оподаткування, щоб дозволити нею користуватися тільки дійсно малим підприємствам.
 
Протягом цього і наступного року на думку СБ потрібно зняти заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення та об'єднати реєстри земель та нерухомого майна в рамках однієї установи
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги