НОВИНИ

  ▪  

Експерт: Голоси учасників АТО могли б завадити екс-регіоналам потрапити в Раду

За прогнозами фахівців, 30-40 тисяч голосів бійців АТО могли б суттєво зменшити відсоток проходження до парламенту представників «Опозиційного блоку» та «Сильної України».

Участь бійців АТО в дострокових парламентських виборах могла б суттєво вплинути на результати голосування. Про це в коментарі Тиждень.ua заявила заступник генерального директора Комітету виборців України Наталія Линник.

«Формально ВР не прийняла законопроекти щодо голосування військовослужбовців в зоні АТО, оскільки не влаштовувала процедура по жодному з них», - зазначила Линник, додавши, що насправді забезпечити виборчі права учасників АТО було цілком реально.

«За наявності політичної волі і  прикладених зусиль забезпечити голосування в зоні АТО було б цілком реально. Тому дуже прикро, що  голоси воїнів АТО не будуть враховані. Навіть з моральної точки зору – ці люди жертвують своїм здоров’ям задля  Батьківщини, тому дуже шкода, що вони не зможуть скористатися своїм правом голосу», - наголосила заступник гендиректора КВУ.

На думку Линник, найбільше в ситуації, що склалася, виграють екс-регіонали.

«Кому це вигідно? Депутатам від попередньої влади, адже явка виборців в зоні АТО була б невисокою, а голоси бійців АТО додалися б до голосів «Народного фронту», «Батьківщини», Блоку Порошенка - нинішніх провладних сил», - зазначила вона.

«За попередніми прогнозами, явка виборців в зоні АТО становитиме в середньому 30 відсотків, на цьому тлі 30-40 тисяч голосів бійців АТО могли б завадити (або зменшити відсоток) проходженню в Раду «Опозиційного блоку» і «Сильної України», - резюмувала Линник.

Нагадаємо, 20 жовтня український парламент не підтримав зміни до законодавства про вибори, які дозволили б голосувати на виборах українським бійцям, що перебувають у зоні АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.