НОВИНИ

Слідча комісія ВР: В трагедії під Іловайськом винні Гелетей та Муженко

За даними тимчасової слідчої комісії, ще однією стратегічною помилкою стало не запровадження воєнного стану.

Відповідальність за події в Іловайську Донецької області, які призвели до трагічної загибелі багатьох українських бійців, мають понести екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник Генерального штабу Віктор Муженко. Про це заявив голова ТСК Верховної Ради щодо Іловайська, народний депутат Андрій Сенченко.

«Відповідальність за іловайську трагедію мають розділити між собою Гелетей і Муженко»,- сказав він.

Комісія дійшла висновку, що міністр оборони мав можливість вплинути на вирішення ситуації в Іловайську, оскільки ще 23 серпня володів інформацією про небезпеку в місті, однак бажання взяти участь у військовому параді в Києві й «отримати чергову зірку» переважило.

Ще однією стратегічною помилкою парламентська ТСК назвала невведення необхідного на той момент воєнного стану.

У комісії наголосили, що операцію планував генерал Хомчак, а затверджував начальник Генштабу Муженко.

Крім того, проміжний звіт ТСК щодо Іловайська підписали 8 з 11 членів комісії. Не поставили свій підпис під звітом двоє депутатів-регіоналів і депутатка від УДАРу.

Нагадаємо, наприкінці серпня українські сили почали операцію зі звільнення міста Іловайськ Донецької області від угруповань бойовиків. Так, повідомлялося, що сили АТО закріпилися у населеному пункті.

21 серпня в РНБО повідомили, що до українських бійців в Іловайську прибуло потужне підкріплення.

Втім, 25 серпня Семенченко звернувся до міністра оборони Валерія Гелетея і командування АТО з проханням надати підмогу батальйону. Уже 26 серпня Семенченко заявив, що сили АТО в Іловайську опинилися в оточенні. Того ж дня у РНБО заперечили інформацію про оточення, але заявили, що регулярні війська Збройних сил РФ перетнули кордон на півдні Донеччини у районі Новоазовська та намагаються відкрити другий фронт.

27 серпня Семенченко повідомив, що додаткові сили в Іловайськ не прибули, а "чекати більше нічого". З 27 серпня до 2 вересня приходили повідомлення про вихід українських бійців з "котла" в Іловайську. Вихід відбувався малими групами, оскільки російські війська, які оточили місто, відмовилися надати коридор та відкривали вогонь по українських бійцях.

4 вересня у Верховній Раді створили ТСК щодо причин оточення у Іловайську. 9 вересня у РНБО заявили, що причиною трагедії могло стати "недбале ставлення до військової служби". У ЗМІ повідомили, що причиною трагедії могли стати дії батальйону "Прикарпаття", який у повному складі, разом з технікою знявся з позицій під Іловайськом та покинув зону АТО.

3 жовтня міністр оборони Валерій Гелетей заявив, що під час боїв під Іловайськом загинули 108 бійців Збройних сил, без урахування тих, хто служив у добровольчих батальйонах та Нацгвардії. 9 жовтня під час засідання парламентської ТСК командир протитанкового взводу батальйону "Донбас" Володимир Бабенко заявив, що 97 бійців батальйону досі перебувають у полоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.