НОВИНИ

Центрвиборчком просить Раду терміново визначити адмінодиниці Донеччини та Луганщини

Місцеві вибори призначені на 7 грудня, а отже, відповідно до законодавства, виборчий процес стартує за 50 днів до дня виборів, а саме - 18 жовтня.

Центральна виборча комісія просить Верховну Раду невідкладно визначити адміністративні одиниці Донецької й Луганської областей для проведення місцевих виборів 7 грудня. Про це інформує прес-служба ЦВК.

Згідно з повідомленням, це рішення було зумовлене прийняттям Радою закону про особливий статус деяких районів Донецької й Луганської областей, відповідно до якого саме Рада визначає територіальні межі зазначених районів.

Тим часом, місцеві вибори призначені на 7 грудня, а отже, відповідно до законодавства, виборчий процес стартує за 50 днів до дня виборів, а саме - 18 жовтня.

У Центрвиборчкомі наголошують, що відсутність реакції Ради ставить під загрозу проведення виборів у районах Донбасу, які отримують особливий статус.

Як відомо, Рада прийняла закон про особливий статус Донбасу, а також закон про амністію для сепаратистів ще 16 вересня. Автором обох документів є президент Петро Порошенко.

Президент стверджує, що ці закони не дають цій території жодного особливого статусу. За його словами, мова йде лише про закон про особливий режим місцевого самоврядування на Донбасі і жодні особливі повноваження чи суверенітет центральна влада України нікому не делегує.

Також нагадаємо, що 5 вересня на зустрічі тристоронньої контактної групи у Мінську підписали попередній протокол про припинення вогню на Донбасі, який передбачає особливий статус для районів Донбасу, окупованих бойовиками та російськими військами. Водночас, терористи не визнають закону про особливий статус Донбасу. Вони заявляють, що так звана «ДНР» є «самостійною державою», яка не підпорядковується офіційному Києву.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.