НОВИНИ

Посол США в Україні: зарано говорити про будь-яке послаблення санкцій до Росії

Необхідною передумовою для скасування останніх – найсерйозніших – із них, оголошених США і ЄС наприкінці вересня, є цілковите виконання умов Мінського протоколу.

Дії, через які до Росії було застосовано санкції, не припинилися, а тому наразі зарано говорити про будь-яке послаблення санкцій. Про це в інтерв’ю журналові "Український тиждень" заявив посол США Джеффрі Пайєтт.

"По-перше, зарано говорити про будь-яке послаблення санкцій. Дії, через які їх було застосовано, не припинилися. Як зазначила пані Нуланд (вона приїжджала до України 5–7 жовтня. – ред.), ми будемо готові розглянути можливість зняття частини обмежень, якщо Росія обере шлях деескалації та виправить дії, що їх зумовили. Цей процес відбуватиметься в тісній координації та співпраці з нашими європейськими й міжнародними партнерами", - наголосив посол.

За його словами, у відповідь на різні фази агресії накладалися різні фази санкцій.

"Логічно сподіватися, що за таким самим принципом вони послаблюватимуться. Необхідною передумовою для скасування останніх – найсерйозніших – із них, оголошених США і ЄС наприкінці вересня, є цілковите виконання умов Мінського протоколу. А Москва, як зазначив президент Порошенко, не дотримала обіцянок, які дала в межах тієї угоди: відпустити всіх в’язнів, зокрема військовополонених, які перебувають у Росії, на кшталт Надії Савченко; повернути суверенний контроль Києва над кордонами під наглядом ОБСЄ; забрати з України всіх російських бойовиків, військових, найманців та важку техніку. На жаль, я і сьогодні бачу інформацію про те, що техніка до України завозиться, а не вивозиться. Тут є регулярна російська армія, ГРУ, найманці, чеченці та ін., а також бойовики, що їдуть із РФ. Усі вони мають бути повернутися додому. І саме це обіцяла Росія в межах Мінського протоколу", - підсумував Пайєтт.

Дізнатися більше можна з інтерв’ю з послом США, що опубліковане в черговому номері журналу "Український тиждень".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.