НОВИНИ

Американський посол: допомога США Україні у сфері безпеки зросла від менш ніж $10 млн до $116 млн

Це, зокрема, $46 млн допомоги, презентованої президентові Порошенку під час його візиту до Вашингтона. Ідеться про кошти, виділені на придбання бронежилетів, приладів нічного бачення, броньованих авто й додаткових засобів зв’язку.

Від початку нинішньої кризи допомога США Україні у сфері безпеки зросла від менш ніж $10 млн до $116 млн. Про це в інтерв’ю журналові "Український тиждень" заявив посол США Джеффрі Пайєт.

"У найближчому майбутньому найсерйознішим викликом для України є, звісно, безпековий, спричинений російською агресією. Ми переконані, що оптимальна відповідь на нього – цілковите виконання мирного плану, запропонованого Петром Порошенком, і всіх 12 пунктів Мінського протоколу. Криза у відносинах із Росією не має воєнного врегулювання. Попри те, ми допомагатимемо Україні посилювати спроможність захищати свою суверенну територію. Саме тому під час нещодавнього візиту до неї помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд ми зустрічалися з Державною прикордонною службою України, представляли великий новий пакет допомоги, що має покращити захист території держави прикордонниками. Від початку нинішньої кризи допомога США Україні у сфері безпеки зросла від менш ніж $10 млн до $116 млн. Це, зокрема, $46 млн допомоги, презентованої президентові Порошенку під час його візиту до Вашингтона (кошти, виділені на придбання бронежилетів, приладів нічного бачення, броньованих авто й додаткових засобів зв’язку. – Ред.)", - розповів посол.

За його словами, йдеться про допомогу, яка ця допомога передбачає коротко- й довгострокову складові.

"Перша – це прилади нічного бачення, бронежилети, інженерне обладнання для прикордонників, мінометні радари, які ми надамо військовим для захисту від непрямого вогню. Друга – довготермінові програми, які мають пособити Україні в побудові сучасного, демократичного, відповідного до стандартів НАТО європейського мілітарного інституту. Наші радники розробляють разом із Міноборони й Генштабом України порядок денний реформ та модернізації її війська. Маємо масштабні програми навчання й допомоги для Національної гвардії та розвитку можливостей для української армії і працюватимемо над цими безпековими моментами", - пояснив Пайєт.

"Але хочу наголосити: я переконаний, що серйозний виклик для Києва у стратегічній перспективі – це реформи, боротьба з корупцією і модернізація державної системи. Президент Порошенко і прем’єр Яценюк узяли на себе зобов’язання вирішувати ці питання", - додав посол.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.