НОВИНИ

Ромпей: Путін дав зрозуміти, що вважає Донбас частиною України

Путін дав чітко зрозуміти, що не зацікавлений в замороженому конфлікті в Україні, вважає Ромпей.

Глава Ради Європи Герман ван Ромпей стверджує, що президент Росії Владімір Путін у Мілані дав зрозуміти, що виступає проти заморожування конфлікту на сході України і вважає Донбас українською територією. Про це він сказав він на брифінгу в Мілані 17 жовтня.

«І хоча є різні точки зору на цю проблему, і зустрічі з даного питання триватимуть, важливо підкреслити, що пан Путін дав чітко зрозуміти, що він не зацікавлений в замороженому конфлікті в Україні, і що Донбас є невід'ємною частиною України», – сказав він.

В свою чергу голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу зазначив, що в ході зустрічі учасники зустрічі також домовилися, що вже в 17 жовтня на рівні експертів почнуться зустрічі між Україною, Росією і ЄК. Такі зустрічі продовжаться наступного тижня, в тому числі, і з питань енергетики.

«Відносини між Україною і Росією дуже позначаються на Європі», – додав він.

Крім того, за словами Баррозу, ЄС готовий розглядати питання збільшення фінансової допомоги Україні, про що напередодні в Мілані велася розмова з президентом Петром Порошенком.

Як відомо, вранці 17 жовтня у Мілані у спільному сніданку брали участь Путін, Порошенко, Ангела Меркель, Олланд, Кемерон, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Євроради Херман Ван Ромпей.

Порошенко після зустрічі з Путіним залишився без особливого оптимізму.

Наразі у Мілані проходить другий раунд багатосторонніх переговорів.