НОВИНИ

Газпром поволі курить бамбук: у Європі впали обсяги споживання газу

Через економічний спад
У 2009 році споживання природного газу в 27 країнах Європи знизилося порівняно з 2008 роком на 6,4% - до 484 млрд кубометрів, свідчать попередні дані пан'європейської організації газових об'єднань Eurogas.
 
Як повідомляється, власне виробництво газу в Європі у 2009 році впало на 10% - до 182 млрд кубометрів через зниження попиту і виснаження розроблюваних родовищ.
 
Крім того, частка власного газу в портфелі 27 європейських країн в 2009 році знизилася до 36% з 39% рік тому; частка російського газу впала з 25% до 22%, Норвегії - зросла на 19% з 18%, частка алжирського газу залишилася на рівні 1%.
 
Також повідомляється, що загальна кількість споживачів газу зросла на 1% - до 114 млн.
 
Eurogas відзначає, що практично в усіх країнах Європи відбулося зниження споживання газу через економічний спад, частково компенсований наприкінці року холодною погодою й ознаками відновлення економіки в більшості країн ЄС.
 
Варто відзначити також, що хоча споживання газу населенням не було настільки сильно порушене  кризою, все-таки воно показало зниження через тривале впровадження енергоефективності та використання альтернативних енергоресурсів.
 
Більш сильним був спад споживання газу в промисловості та енергетиці, де, крім економічного спаду, також позначилося і збільшення використання поновлюваних джерел енергії. Падіння споживання газу на сході Європи виявилося більш істотним
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги