НОВИНИ

МЗС висловило протест проти усиновлення Росією кримських дітей

Російську сторону закликають вжити заходів для недопущення незаконного вивезення дітей з території України.

Україна висловила протест Росії у зв'язку з усиновленням українських дітей в Криму. Про це йдеться в коментарі прес-секретаря Міністерства закордонних справ України Євгена Перебийніс

Як інформує прес-служба відомства, в Криму під егідою російських громадських організацій реалізується програма "Поїзд надії-Крим", метою якого є усиновлення громадянами Росії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України і проживають на території півострова.

Згідно з вимогами законодавства, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України повинно відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Міністерство соціальної політики

"Українська сторона змушена заявити рішучий і категоричний протест у зв'язку із зазначеними діями щодо зазначених категорій дітей - громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права і чинного законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері, а також підкреслює, що таке усиновлення є незаконною і, відповідно, не буде мати юридичної сили", - заявив Перебийніс.

МЗС України закликало російську сторону прийняти відповідно до своїх міжнародно-правовими зобов'язаннями всі необхідні заходи з метою недопущення протиправного усиновлення громадян України іноземцями та їх подальшого незаконного переміщення з території України.

Нагадаємо, раніше екс-уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко в інтерв'ю ZN.UA розповів, що на кримських дітей поширюється дія так званого "закону Діми Яковлєва", згідно з яким, їх не зможуть усиновити іноземці. Для російських судів, які діють тепер на окупованій українській території, громадянин України, бажає усиновити дитину в Криму - іноземець.

"В кінці квітня окупаційна влада Криму відмовилися надавати Україні інформацію про кримських дітей-сиріт, які стоять на обліку з усиновлення, як це передбачено нашим законодавством. І, на жаль, права цих дітей на сім'ю будуть відновлені тільки після звільнення Криму від окупантів", - розповів Павленко.

Екс-уповноважений президента України з прав дитини розповів також, що з Криму надходили дзвінки про те, що прийомних батьків примушують стати громадянами Росії, погрожуючи забрати дітей, оскільки, на переконання окупаційної влади півострова, не громадяни Росії не мають права виховувати українських сиріт.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.