НОВИНИ

Горбачов закликав Україну відмовитися від Стіни з РФ, бо «ми надто близькі»

Останній президент СРСР переконаний, що нездоланних проблем та відмінностей між росіянами і українцями немає.

Перший та останній президент СРСР Міхаїл Горбачов закликав українське керівництво "схаменутися" і припинити «будівництво стіни" на кордоні з Росією. Про це він заявив в інтерв'ю "Российской газете".

"Нехай ті, хто планує таке "будівництво", одумаються. Наші народи все-таки, я думаю, не посваряться. Ми занадто близькі у всіх відносинах", - заявив Горбачов.

Він переконаний, що нездоланних проблем та відмінностей між росіянами і українцями немає.

Горбачов також закликав президентів двох країн Петра Порошенка та Володимира Путіна до діалогу і компромісу.

«Вони (Порошенко і Путін - УП) повинні показати приклад. Треба знизити загострення пристрастей. Хто правий, хто винен – ​​розберемося потім. Зараз головне – налагодити діалог з конкретних питань», - заявив Горбачов.

За його словами, українцям слід зробити дуже багато, щоб в країні відбулося примирення, "щоб кожна людина відчувала себе громадянином, чиї права та інтереси надійно гарантовано".

«Тому я рекомендував би крім виборів якнайшвидше розпочати роботу «круглого столу», де були б представлені всі регіони, всі верстви населення. І де можна було б піднімати і обговорювати будь-які питання», - заявив він.

При цьому Горбачов вважає, що Росія вже зробила перший крок на зближення із Заходом, а тепер черга за останнім.

«Що стосується відносин Росії з країнами Західної Європи та США, то перший крок - треба виходити з логіки взаємних звинувачень і санкцій. По-моєму, Росія такий крок вже зробила, відмовившись від контрзаходів після останнього раунду західних санкцій. Слово за партнерами. Думаю, їм треба насамперед відмовитися від так званих персональних санкцій», - заявив Горбачов.

Як повідомлялось, у квітні у Держдумі РФ вимагали суду над Горбачовим за "розчленування" радянської імперії.

Нагадаємо, в серпні Горбачов заявляв, що Росія не втручається в ситуацію на Донбасі і застерігав Кремль від втручання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.