НОВИНИ

Еттінгер прогнозує прорив у газових переговорах

Водночас єврочиновник запевнив, що ЄС підготовлений до можливих перебоїв із постачанням російського газу цієї зими.

Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер сподівається, що Україна та Росія наступного тижня домовляться щодо постачання газу взимку. Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Ruhr Nachrichten.

"Нині існує можливість того, що Україна домовиться з "Газпромом" про постачання газу цієї зими. Я впевнений, що під час переговорів наступного тижня можливий прорив", - сказав він.

Водночас єврочиновник запевнив, що ЄС підготовлений до можливих перебоїв із постачанням російського газу цієї зими.

За його даними, цього тижня Єврокомісія ухвалить програму енергетичної безпеки, яка у крайньому випадку допоможе Європі впоратися із потенційною проблемою.

Зокрема, повідомив він, Норвегія планує збільшити постачання газу, а країни-члени ЄС допомагатимуть одна одній, дозволяючи спільне користування запасами газосховищ.

Крім того, додав Еттінгер, робота електростанцій, які працюють на газі, тимчасово буде компенсована за рахунок електростанцій, що використовують вугілля та мазут.

Як повідомлялося, 21 жовтня у Берліні відбудеться чергова тристороння "газова" зустріч за участю єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера, міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та глави міненерго РФ Алєксандра Новака.

Нагадаємо, раніше глава Газпрому Алєксєй Міллєр звинуватив Україну у зриві чергової тристоронньої зустрічі щодо газу.

Напередодні міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна передала Європейській комісії всі пропозиції з урегулювання питання відновлення поставок російського газу, включаючи графік погашення заборгованості за вже спожитий газ.

Як відомо, остання тристороння зустріч відбулася 26 вересня, а до того росіяни неодноразово переносили дату перемовин.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.