НОВИНИ

Міносвіти дослухалося до студентів і внесло зміни у правила вступу до вишів

Рішення було ухвалене після переговорів зі студентами, які вийшли на акцію протесту під будівлею міністерства.

Міністерство освіти і науки України вирішило внести зміни в умови прийому до вишів на 2015 рік, які були представлені на громадське обговорення. Рішення було ухвалене після переговорів зі студентами вишів I-II рівня акредитації, які вийшли на акцію протесту під будівлею міністерства.

Так, у МОН підтвердили, що абітурієнти, які вступають на основі диплома молодшого спеціаліста, мають право складати вступні іспити і вчитися у вишах 3-4 рівня акредитації за скороченими програмами підготовки. Представники Міносвіти та студентства також обговорили питання скасування медичної довідки 086.

У відомстві повідомили, що ця довідка не надавала гарантії медичного стану абітурієнтів, оскільки особливе занепокоєння студентів викликало питання захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом (наприклад, туберкульоз). У МОН пояснили, що навіть наявність такого захворювання, підтвердженого довідкою, не є підставою для відмови в доступі до вищої освіти.

Разом з тим у міністерстві відзначили, що обов'язковий медичний огляд до початку навчального року повинен оцінювати реальний стан здоров'я студентів. У такому випадку відпадає необхідність подання медичних довідок при вступі. У МОН також підкреслили, що сертифікат центру ЗНО для вступу до вузів України буде дійсним лише протягом одного року. Міносвіти також заявило, що в 2015 році змінюється система рейтингування: для всіх предметів буде встановлюватися мінімальний "сирий" бал, який необхідно набрати для того, щоб отримати сертифікат ЗНО. Раніше відомство відмовилося від ліміту на кількість заяв, поданих одночасно. В цьому році можна було подавати документи не більше ніж у п'ять вузів, за трьома напрямами в кожному.

Як відомо, 1 липня Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту". 

Основними нововведеннями цього закону є ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня – доктор філософії.

Також нагадаємо, що 15 жовтня близько тисячі студентів зібралися на мітинг протесту під будівлею Міносвіти у Києві. Вони виступали проти скасування освітнього рівня "спеціаліст" та внесення деяких поправок до нового закону "Про вищу освіту".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.