НОВИНИ

На Полтавщині до річниці Голодомору демонтують усі пам'ятники Лєніну

Загалом в області з 226 пам'ятників Лєніну, які були взяті на облік як пам'ятки культурної спадщини, демонтовано 109, залишилося - 117.

На Полтавщині до річниці Голодомору, до 24 листопада, планують демонтувати всі пам'ятники Лєніну. Про це повідомили в прес-службі Полтавської облдержадміністрації.

Згідно з повідомленням, відповідне розпорядження підписав голова ОДА Віктор Бугайчук.

Зокрема, документ передбачає, що в усіх районах будуть демонтовані наслідки панування тоталітарної ідеології СРСР на території області.

Згідно із відомостями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, на Полтавщині на хвилі Революції Гідності в лютому-березні цього року демонтовано 42 пам'ятника Лєніну. Загалом в області з 226 пам'ятників Лєніну, які були взяті на облік як пам'ятки культурної спадщини, демонтовано 109, залишилося - 117.

У прес-службі додали, що повністю знесені пам'ятники Лєніну в Оржицькому, Полтавському районах та в містах Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород.

Найбільше пам'яток залишилося в районах: Глобинському - 11, Кременчуцькому та Семенівському - по 8, Миргородському, Новосанжарському, Хорольському - по 7. Жоден пам'ятник не демонтований в Козельщинському, Лубенському, Чорнухинському районах і в місті Комсомольську.

В цілому, зі 144 пам'ятників іншим діячам комуністичного режиму демонтовано 46, залишилися - 98.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.