НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Мітингувальники намагаються штурмувати Раду

Учасники акцій протесту, які зібралися поблизу будівлі парламенту, кидають петарди, вибухові пакети та палять димові шашки. В одному з вікон Ради з'явилися отвори від куль з рогатки.

14 жовтня протестувальники, які зібралися біля Верховної Ради з вимогою прийняти закон про статус воїнів УПА, спробували штурмувати будівлю парламенту. Про це повідомляє кореспондент з місця події.

За словами очевидців, біля будівлі Ради зараз нараховується від 3 до 5 тисяч осіб. Вони тримають прапори ВО «Свобода», «Братства», червоно-чорні, синьо-жовті стяги. Крім того, у натовпі можна помітити прапори Білорусі.

Серед протестувальників є агресивно налаштовані люди, футбольні фанати.

Будівлю парламенту охороняє велика кількість правоохоронців – оточення міліції складається з чотирьох-п’яти рядів.

Згодом учасники акції спробували прорвати оточення правоохоронців, відбулися сутички. Міліція використовувала гумові кийки.

Крім того, до мітингувальників вийшли народні депутати з фракції ВО «Свобода».

Згодом невідомі здійснили кілька пострілів в будівлю Верховної Ради, внаслідок чого утворилися три отвори в одному з вікон будівлі. За повідомленням очевидці, стріляли, ймовірно, круглими кульками з рогатки.

Згодом стало відомо, що гумовими кулями розбили щонайменше два вікна у приміщенні парламенту. 

Мітингувальники з ланцюгами напали на правоохоронців, які охороняють будівлю. Водночас, командири загону "Січ" та деякі активісти намагалися розборонити протестувальників та загони правоохоронців. Приміщення охороняють 9-10 рядів працівників міліції.

За словами голови парламенту Олександра Турчинова, згадані інциденти лише завадять продуктивній роботі Верховної Ради. На думку Турчинова, побоюючись за свою безпеку, депутати роз’їдуться та не зможуть проголосувати за закон про визнання воїнів УПА учасниками Другої Світової війни.

Нагадаємо, під час засідання 14 жовтня питання про внесення до порядку денного законопроекту 2111а (про статус воїнів УПА – ред.) ставили на голосування сім разів, однак необхідної кількості голосів рішення не набрало.

Максимум 220 нардепів з 226 необхідних підтримали внесення проекту закону на розгляд Ради.

Після цього Турчинов оголосив перерву, запросивши на нараду керівників фракцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.