НОВИНИ

Порошенко: Місцеві вибори на Донбасі відбудуться тільки за українськими законами

За словами президента, виборчий процес на Донбасі контролюватимуть представники ОБСЄ та інших європейських, міжнародних організацій.

Після повного припинення вогню вибори до місцевих рад на територіях, які наразі контролюють бойовики, відбудуться за українським законодавством. Про це президент України Петро Порошенко заявив 12 жовтня у своєму зверненні щодо реалізації мирного плану та зміцнення обороноздатності держави.

"Якщо ми доб'ємося повного припинення вогню, виведення російських військ та техніки, встановлення контролю над кордоном, то відкриється зрозумілий і необхідний шлях до політичного врегулювання. Для цього на поки що підконтрольних бойовикам територіях, мають відбутися вибори місцевих органів влади", – зазначив Порошенко.

Однак, за його словами, це будуть "не ті вибори, які намагаються проголосити терористи, а лише ті, які передбачені українськими законами".

"(Вибори – Ред.) відбудуться за українськими правилами і які повністю відповідатимуть українським законам. Які відбудуться під спостереженням ОБСЄ та інших європейських, міжнародних організацій та структур і будуть визнані всім світом як прозорі та демократичні", – додав президент.

Нагадаємо, дострокові вибори до Верховної Ради призначили на 26 жовтня. На територіях Донбасу та Криму, які окуповані, вибори не відбудуться.

30 вересня Центрвиборчокм завершив реєстрацію кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах.

Також у ЦВК сподіваються, що вибори зможуть відбутися у половині одномандатних виборчих округів Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.