НОВИНИ

Рада дозволила заочно конфісковувати майно Януковича і Кº

"Регіонал" Нестор Шуфрич публічно підтримав проект закону про зміни до Кримінального кодексу щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти національної безпеки.

Депутати підтримали проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини. Таким чином, зокрема, Верховна Рада дозволила заочне засудження і конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за злочини проти України.

Законопроект №4448-а змогли підтримати аж із четвертої спроби.

Після дебатів і погроз оприлюднити прізвища тих, хто не голосує, укотре повернулися до голосування – і 235 депутатів підтримали його у першому читанні, а 253 депутати – у другому і в цілому.

При цьому частина депутатів порівнювала це з голосуванням за "диктаторські закони" Віктора Януковича 16 січня, а інші наголошували, що цей закон дозволить притягнути Януковича і його поплічників до відповідальності, а також конфіскувати майно осіб, які підтримують тероризм.

Один із депутатів пропонував: "Щоб Янукович відповів – давайте окремим законом… Не треба повертати країну у 33-й рік".

"Регіонал" Нестор Шуфрич зрештою заявив: "Якщо ти нагадив і втік, то ти мусиш нести відповідальність… Я за цей закон вже замахався голосувати. Давайте будемо мужиками. Той, хто не голосує, хоче втекти з країни".

Після цього назбиралися голоси на підтримку документа.

Перед голосуваннями доповідач казав: "Цей закон дає закінчити десятки кримінальних справ проти колишніх високопосадовців: у першу чергу, Януковича, Арбузова, "Сім’ї" так званої – по яким на разі арештовані активи на десятки мільярдів гривень, але вони не можуть бути стягнені в бюджет, тому що необхідне рішення суду".

"Цей закон повністю відповідає європейським стандартам, він пройшов експертизу експертів Ради Європи… Ті, хто зараз за нього не голосують, дають можливість не повернути в бюджет ті кошти, які кралися в українських пенсіонерів, в українського бізнесу протягом останніх 4 років", - сказав він.

"Проголосуйте за цей закон. Він є зваженим, він стосується виключно корупційних злочинів, злочинів по тероризму і національної безпеці. Він фактично дає можливість українському правосуддю закінчити кримінальні справи і винести вироки по режиму Януковича", - заявив доповідач.

Спікер Олександр Турчинов підсумував: "Треба нам боротися за очищення країни, повертати вкрадений ресурс. Це принципова річ".

"Ті, хто не голосують, будуть надруковані в газеті "Голос України", регіональних виданнях, я також попрошу "Урядовий кур’єр" надрукувати ці прізвища", - пригрозив спікер, а потім пристав на пропозицію депутата Сергія Капліна також показувати ці прізвища "посіпак Януоквича" рядком на телеканалі "Рада". "Хто не голосує, прізвища великими літерами напишемо – і в чорну рамку, скрізь по країні напишемо", - сказав Турчинов.

Коли спершу законопроект не підтримали, він сказав, що ці люди "працюють на Януковича".

Як відомо, наразі Генеральна прокуратура порушила більше 20 кримінальних проваджень щодо високопосадовців колишньої влади. Серед них Віктор і Олександр Януковичі, Віктор Пшонка, Віталій Захарченко, Андрій Клюєв, Микола Азаров, Едуард Ставицький та інші.

Однак ГПУ не може притягнути до відповідальності екс-президента його поплічників, бо вони перебувають за межами України.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.