НОВИНИ

Українці забрали з банків 110 млрд грн депозитів

Глава НБУ підкреслила, що банки, які відчувають відтік депозитів, можуть розраховувати на підтримку Нацбанку.

Відтік депозитів із українських банків з початку цього року становив 110 млрд грн. Про це повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час круглого столу.

"На сьогодні відтік депозитів у системі - 110 млрд грн", - сказала вона. Голова НБУ відзначила, що банки, які зазнають відтоку депозитів, можуть розраховувати на підтримку Нацбанку.

За словами Гонтаревої, простежується чітка залежність між відтоком депозитів і падінням курсу гривні.

"Національний банк тому і ввів на сьогодні ті обмеження, які не подобаються нікому, ввів адміністративні заходи лише з бажанням стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Не тому, що це добре чи погано, а тому, що це шлях до стабілізації", - пояснила вона.

Загальний обсяг депозитів в українських банках в серпні 2014 року в національній валюті зріс на 0,7% і становив 380,7 млрд грн, в іноземній валюті - знизився на 3,3% і становив 22 млрд дол. З початку року, за січень-серпень, загальний обсяг депозитів в українських банках знизився на 9,9% в гривні й на 28,6% в іноземній валюті. Середня ставка за депозитами в серпні порівняно з липнем знизилася в національній валюті до 10,66% з 11,68%, в іноземній валюті – до 6,18% з 6,51%.
 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.