НОВИНИ

У РФ запевняють, що Єврокомісія готова гарантувати погашення боргу України за газ

За словами міністра енергетики Росії, відповідний графік виплат уже обговорили.

Єврокомісія готова гарантувати погашення заборгованості України за російський газ у розмірі 3,1 млрд дол. Про це заявив міністр енергетики РФ Алєксандр Новак на зустрічі з прем'єр-міністром Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим.

Зокрема, Новак повідомив, що під час тристоронніх переговорів обговорено графік реструктуризації заборгованості до кінця року.

"На сьогодні Єврокомісія готова гарантувати погашення заборгованості в розмірі 3,1 млрд доларів, і відповідний графік ми обговорили", - сказав він.

Нагадаємо, 26 вересня на тристоронніх переговорах у Берліні у форматі Україна-Росія-ЄС обговорювався компроміс для вирішення спірних газових питань між Києвом і Москвою. Тоді Єврокомісія запропонувала Україні купити у російського "Газпрому" на умовах передоплати 5 млрд кубометрів природного газу за ціною 385 дол. за тис. куб. м для проходження осінньо-зимового періоду.

Віце-президент Європейської комісії Гюнтер Еттінгер за підсумками тристоронніх переговорів повідомив, що НАК "Нафтогаз України" і "Газпром" хочуть укласти тимчасовий газовий контракт, який діятиме до кінця березня 2015 року, поки Стокгольмський арбітраж не прийме рішення щодо газової суперечки.

Крім того, віце-президент ЄК зазначив, що була досягнута домовленість про сплату Україною газового боргу в розмірі 2 млрд дол. до кінця жовтня 2014 року, а до кінця року - ще 1,1 млрд дол.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.