НОВИНИ

The Economist: Федеріка Моґеріні буде сприяти входженню балканських країн до ЄС

Італійка Моґеріні незабаром стане верховним представником ЄС із зовнішньої політики.

Двері до ЄС усе ще відчинені, але країни Західних Балкан повинні докласти зусиль, щоб здобути членство. Про це пише The Economist.

"На щастя, незабаром Західні Балкани вже матимуть у Брюсселі нову союзницю: італійку Федеріку Моґеріні, яка стане верховним представником ЄС із зовнішньої політики. Її країна, як і батьківщина єврокомісара з регіональної політики Йоганнеса Гана, добре знає цю частину Європи й розуміє, що розширення ЄС у відповідний бік є питанням безпеки. Стабільні Балкани потрібні всім, а нестабільні та бідні можуть стати джерелом експорту злочинності й мігрантів, або вкотре – вогнищем конфлікту", - йдеться у матеріалі.

"За словами міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака, для Юнкера розширення ЄС, очевидно, не пріоритетний напрям; але це не має надміру тривожити країни регіону. Як без зайвих дипломатичних реверансів прокоментував ситуацію Ельмар Брок, що головує в комітеті Європарламенту із закордонних справ, вони просто повинні виконати свою домашню роботу", - наголошує The Economist.

Детальніше читайте у матеріалі "У черзі на вступ" в черговому номері журналу "Український тиждень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.