НОВИНИ

Україна знизила експорт до країн Митного союзу на 30%

Падіння українського експорту до країн Митного союзу становить в середньому 30% за вісім місяців. Про це повідомила на брифінгу заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"За результатами презентації, проведеної Укрзовнішекспертизою, падіння нашого експорту до країн Митного союзу наразі складає в середньому 30% за 8 місяців. Водночас, є позитивна динаміка збільшення експорту в країни Європейського Союзу, особливо після застосування преференцій з боку ЄС у нас зростання на 1 млрд 300 млн дол., що становить понад 15%", - сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що уряд готує контрзаходи щодо захисту українських товаровиробників і українського ринку у зв'язку з агресивною політикою Російської Федерації.

"Мова не йде про те, щоб повністю закрити зараз кордон. Дійсно, вживатимуться контрзаходи, зараз Міністерство економічного розвитку і торгівлі готує перелік товарів, по яких будуть включені контрзаходи”, - сказала Зеркаль, додавши, що цей перелік готується разом з українськими товаровиробниками.

Нагадаємо, 11 вересня в Україні набув чинності закон про санкції, розроблений урядом, ухвалений Верховною Радою і підписаний президентом України. Попередній список персональних санкцій включав 172 фізичні і 65 юридичних осіб із РФ і низки інших країн, що підтримують російську агресію на сході України.
 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.