НОВИНИ

Україна ввела митне декларування товарів з Криму

Україна ввела митне декларування вантажів в Крим та з Криму відповідно до закону про вільну економічну зону. Про це повідомив заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко.

"Українська митниця, починаючи з 00:00 27 вересня працює на кордоні Херсонської області та Криму... в режимі, який відповідає режиму функціонування міжнародним пунктам пропуску. На товари, які переміщуються в Крим та з Криму, складається відповідна декларація", - повідомив Макаренко.

За його словами, якщо товари переміщуються на територію Криму, то це експортна декларація переміщення в режимі експорту вільної економічної зони; якщо ж товари переміщуються з кримської території, на них складається декларація імпорту на територію України.

Макаренко повідомив, що на сьогодні суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності укладено перші 120 вантажних митних декларацій.

"Тобто, ми перебуваємо в робочому процесі. Він складний, перехідний і для когось навіть хворобливий, але це нові обставини, які нав'язані нам іншим суб'єктом міжнародного права", - додав Макаренко.

За словами Макаренка, Російська Федерація з 1 жовтня також вводить декларування товарів при переміщенні вантажів з Криму.

Як повідомлялося, закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" Рада прийняла ще 21 квітня 2014 року, проте з нього були вилучені норми про порядок ведення економічної діяльності, які було вирішено встановити окремим законом протягом 15 днів.

Пізніше парламент ухвалив окремий закон про ВЕЗ Криму та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.

Згідно з законом, ВЕЗ Криму вводиться в межах двох адміністративно-територіальних одиниць України, а також Республіки Крим та Севастополя. На її території діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних і юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої і зовнішньої міграції фізичних осіб.

Також нагадаємо, що президент України Петро Порошенко на початку вересня підписав закон "Про податковий та митний контроль у вільній економічній зоні (ВЕЗ) Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.