НОВИНИ

ЦВК нарахувало 15 "безпечних" виборчих округів на Донбасі

Станом на 30 вересня вибори до Верховної Ради можливо організувати в 11 округах Донецької та 4 округах Луганської областей. Про це журналістам повідомив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

«Уже зараз ми можемо говорити про можливість організації та проведення голосування мінімум в 11 округах Донецької області та 4 округах - Луганській області», - заявив Охендовський.

«Ми будемо проводити вибори там, де це буде безпечно. Для нас не існує території, підконтрольній "ДНР" і "ЛНР", для нас існує тільки територія, на якій безпечно проводити голосування або небезпечно», - наголосив голова ЦВК.

За його словами, інформацію про виборчі дільниці, де безпечно проводити підготовку і проведення виборів на території Донецької та Луганської областей, нададуть глави двох облдержадміністрацій

Відповідаючи на питання, чи здійснюються на даний момент організаційні заходи з підготовки до виборів на всій території Донецької та Луганської областей, глава ЦВК сказав: «На жаль, немає. Там, де неможливо з міркувань безпеки, ЦВК не має можливості проводити підготовку в таких округах». 

«Щодо цих округів ми будемо говорити, предметно інформувати громадськість, починаючи з 1 жовтня, щойно завершимо етап реєстрації кандидатів», - сказав Охендовський. 

При цьому, за його словами, в округах, де голосування не проведуть на жодній з дільниць, вибори будуть визнані такими, що не відбулися, після чого у ЦВК будуть підстави призначити в таких округах повторні вибори.

Нагадаємо, дострокові парламентські вибори в Україні призначили на 26 жовтня.

Загалом ЦВК утворила 213 окружних виборчих комісій.

Як відомо, загальна чисельність мажоритарних округів - 225, 12 із них припадають на Крим.