НОВИНИ

У Харкові знесли пам'ятник Лєніну. Офіційно

Активісти, які взяли участь у мітингу за єдність України у Харкові, після його завершення демонтували з постаменту пам'ятник Владіміру Лєніну на площі Свободи. Про це повідомили очевидці та державні посадовці у соцмережах.

Після завершення основної частини мітингу, частина активістів оточила пам'ятник "вождю світового пролетаріату". Вони викарбували на постаменті напис "Слава Україні" та планували відпиляти ноги та голову скульптури. За допомогою драбин вони залізли на постамент та почали пиляти "болгаркою".

Фото Слави Мавричева

На місце події прибув наряд міліції з собаками. За словами міліціонерів, до них надійшло повідомлення про замінування об'єкта.

Фото Слави Мавричева

Згодом, на вебсайті МВС Харківської області повідомили, що проти активістів порушили кримінальну справу за ч.2 ст. 298 Кримінального кодексу (знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини). Між тим, близько 20:30 на площу Свободи прибула техніка, а активісти приготувалися до демонтажу скульптури.

Однак після цього, голова Харківської ОДА Ігор Балута підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника Лєніну на площі Свободи у Харкові.

Фото Facebook Антона Геращенка

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на сторінці у мережі Facebook написав, що площа оточена міліціонерами з автоматичною зброєю для того, щоб попередити провокації.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також на сторінці Facebook зазначив, що міліція не охоронятиме пам'ятник від знесення.

"Дав команду міліції забезпечувати ВИКЛЮЧНО безпеку людей, а не ідола. Після розпорядження губернатора Балути про знесення - пам'ятник не цікавить. Важливо, щоб процес пройшов без додаткових ексцесів", - написав він.

Станом на 22:30 стало відомо, що пам'ятник Лєніну на площі Свободи у Харкові повалили

Фото Facebook Сергія Руденка

Фото Facebook Антона Геращенка

"Під час демонтажу ніхто не постраждав", - написав у Facebook Геращенко. Також він додав: "Голова ідола розкололася. Всередині голови роблять "селфі", підсвічуючи телефонами".

Читайте також: В Україні за дві доби на постаментах не втрималися 25 пам’ятників Лєніну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.