НОВИНИ

ЗМІ: Угорці Закарпаття позиваються проти України до Євросуду

Угорське населення Закарпатської області хоче мати представника у новому складі Верховної Ради. Про це розповів голова Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) та перший заступник голови Закарпатської облради Ласло Брензович.

За словами Брензовича, причиною є те, що Україна не бажає змінювати межі 73-го виборчого округу на Закарпатті і, таким чином, дати угорцям можливість обрати свого депутата парламенту.

"Позов готується і буде поданий до Європейського суду", – сказав Брензович.

Раніше ТУКЗ подав до Центрвиборчкому заяву з проханням створити у Закарпатті мажоритарний округ з урахуванням інтересів угорської громади.

Однак ЦВК відмовилася задовольнити його з формальних причин. На рішення ЦВК миттєво зреагував угорський уряд, побачивши в цьому серйозне порушення прав закарпатських угорців, і висловив стурбованість, що в Україні ні законодавство, ні політичні обіцянки не гарантують прав національних меншин.

Відомо, що у травні ТУКЗ підписав декларацію про співпрацю з Петром Порошенком. У відповідь на підтримку угорців на виборах тоді ще кандидат у президенти пообіцяв забезпечити парламентське представництво угорців Закарпаття.

Нагадаємо, угорський уряд у травні заявив, що Україна повинна забезпечити національну автономію угорцям, які проживають на Закарпатті.

Також повідомлялося, що 15 вересня президент звільнив з посади голови Закарпатської ОДА Валерія Лунченка та призначив Василя Губаля.