НОВИНИ

ЗМІ: Путін написав Порошенку лист із погрозами

Москва почне економічно тиснути на Київ, обмеживши доступ до російського ринку, якщо Україна зважиться на імплементацію хоча б одного закону в рамках підготовки до реалізації угоди, не кажучи вже про виконання самої зони вільної торгівлі. Про це йдеться у листі президента Росії Владіміра Путіна до президента України Петра Порошенка, яким володіє Reuters.

Агентство передає, що лист датований 17 вересня, днем затвердження плану імплементації асоціації Кабміном.

Згідно з інформацією, слова Путіна були наступними - якщо Україна почне здійснення хоча б однієї частини торгового угоди про асоціацію з ЄС, включаючи зміни національного законодавства для приведення його до європейських норм, це спричинить за собою негайну відповідь РФ.

"Прийняття поправок до українського законодавства...буде розглядатися як посягання на домовленність відкласти імплементацію угоди про асоціацію, що потягне за собою негайні і адекватні застережні заходи з російської сторони", - повідомив Путін у листі.

Більш того, президент РФ наполягає на зміні угоди про асоціацію.

"Ми все ще віримо, що лише систематичне виправлення угоди про асоціацію, яка бере до уваги повний спектр ризиків російсько-українських економічних зв'язків і російської економіки в цілому, дозволить зберегти торгівлю та економічне співробітництво між Російською Федерацією і Україною", - цитує Reuters Путіна.

При цьому, як зазначає агентство, Путін не конкретизував, які конкретні заходи, і в яких сферах зробить Росія при імплементації угоди.

Також Путін зазначив, що наполягає на нових тристоронніх переговорах (Євросоюз, Україна, Росія - ред.) по виправленню угоди, передає Reuters.

Як повідомлялося, 19 вересня прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що підписав постанову про введення мит для українських товарів. За його словами, ці мита будуть запроваджені, якщо Україна почне застосовувати економічні статті Угоди про асоціацію з ЄС раніше названого терміну (2016 рік).

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада і Європарламент одночасно ратифікували Угоду про асоціацію. ЄС, Україна і Росія раніше домовилися відкласти початок дії зони вільної торгівлі між ЄС і Україною до 2016 року зі збереженням скасування мит ЄС для українських товарів.

Як згодом заявив європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, Україна відтермінувала скасування мит на європейські товари через погрози РФ.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.