НОВИНИ

У Мєдвєдєва визначились, коли піднімати мита на українські товари

Росія підніме мита на українські товари впродовж десяти днів після початку імплементації угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це йдеться в опублікованому тексті постанови уряду РФ.

Так, мита будуть підняті на м'ясо, молочну та кондитерську продукцію, фрукти і зернові, а також на пиво, вина, спирт і сигарети.

Крім цього, мита зростуть на легкові автомобілі, автобуси, холодильники, одяг, взуття та сантехніку, на вироби з чорних металів, скло, цемент, бетон, пластмасу, мінеральні добрива. 

У списку також опинилися пасажирські і вантажні судна, продукція машинобудування, косметика, а також тканини, меблі, спортивне обладнання. Всього до переліку включено 174 товарних позиції.

Як відомо, прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв 19 вересня підписав постанову про введення ввізних мит на українські експортні товари.

Під час виступу на Сочинському інвестиційному форумі Медведєв зазначив, що "ці мита будуть введені, якщо Україна все таки почне застосовувати економічні статті угоди (про асоціацію з ЄС) раніше названого терміну (початок 2016 року), тобто почне або юридичну імплементацію, або фактичне застосування цих положень".

Голова російського уряду підкреслив, що "ці кроки робляться виключно для захисту своїх виробників від недобросовісної конкуренції".

Медведєв нагадав про підписану недавно угоду між Україною та ЄС.

"Ми готові працювати в такій логіці, але ми не можемо допустити, щоб окремі положення угоди, які становлять загрозу для нашого ринку, стали діяти достроково (до початку 2016 року) і під виглядом товарів з України, яка є частиною зони вільної торгівлі СНД, на російський ринок проникала продукція з країн Євросоюзу, бо ми про це не домовлялися, у нас немає режиму вільної торгівлі", - зазначив прем'єр.

Мита на ввезення товарів з території України будуть встановлені за ставками Єдиного митного тарифу Митного союзу. Дане рішення було внесено в уряд Міністерством економічного розвитку.

"Підписаною постановою щодо товарів, що походять з території України і ввозяться до Росії, вводяться в односторонньому порядку ввізні мита в розмірі ставок Єдиного митного тарифу Митного союзу, застосовуваних при ввезенні товарів з країн, у відносинах з якими застосовується режим найбільшого сприяння", - йдеться в матеріалах уряду.

Як відомо, додаток до Договору про вільну торгівлю, зокрема, передбачає введення ввізних митних мит щодо імпорту відповідних товарів з держави-​​учасника договору, якщо держава вступає в інтеграційні об'єднання з третіми країнами.

Дане положення застосовується "у разі наявності збитків або загрози виникнення негативних наслідків для відповідних галузей промисловості".

Російська сторона вже визначила ряд товарів, щодо яких виникають найбільші ризики негативних наслідків для російських виробників від застосування Угоди про асоціацію України з ЄС.

Нагадаємо, 7 серпня Росія оголосила обмеження на ввезення продовольства з низки країн.

Втім, 20 серпня уряд Росії виключив частину заборонених продуктів зі списку, в тому числі – молочні продукти, горох і кукурудзу.

Також повідомлялося, що алкогольні напої до списку обмежень не увійшли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.