НОВИНИ

Ходорковскій готовий стати президентом Росії, "якщо виникне необхідність"

Опальний олігарх, колишній голова ЮКОСа Міхаіл Ходорковскій заявив, що готовий стати президентом Росії, "якщо виникне необхідність". Про це він заявив у Парижі під час інтерв'ю на фестивалі, присвяченому 70-річчю газети "Le Monde".

Ходорковскій зазначив, що не був би зацікавлений в ідеї стати президентом Росії, якби країна розвивалася.

"Але якщо це необхідно для подолання кризи і здійснення конституційної реформи, суттю якої став би перерозподіл президентських повноважень на користь судової влади, парламенту та громадянського суспільства, то я був би готовий взяти на себе цю частину роботи", - заявив екс-голова ЮКОСа.

На думку Ходорковского, "меншість буде впливовою, якщо вона організована".

Також 20 вересня Ходорковскій перезапустив свій проект "Открытая Россия", створений у 2001 році акціонерами ЮКОСа і приватними особами. 2006-го року суд заарештував всі рахунки організації, її сайт закрився на невизначений час.

Проект створений для допомоги "європейсько орієнтованій частині російського суспільства".

За словами Ходорковського, оновлена "Открытая Россия" являє собою "мережеву структуру, що дозволить людям швидко скоординуватися тільки на час і для вирішення конкретної загальної задачі. Наприклад, на час передвиборчої кампанії".

Нагадаємо, президент РФ Владімір  Путін 20 грудня підписав указ про помилування екс-голови компанії ЮКОС Міхаїла  Ходорковського, і в цей же день він  вийшов на свободу і полетів до Німеччини приватним літаком. 

Ходорковскій заявив, що 12 листопада звернувся до президента РФ з проханням про помилування у зв'язку із сімейними обставинами. При чому в цьому листі Ходорковскій не визнав своєї провини

Наприкінці березня Ходорковскій отримав дозвіл на постійне проживання у Швейцарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.