НОВИНИ

США нададуть Україні $34 млн у рамках програм розвитку економіки

Україна отримає від США 34 мільйони доларів у рамках програм сталого розвитку економіки. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, міжурядовою угодою, яку підписали 17 вересня віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман та директор Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі Джед Бартон, передбачено отримання відповідних коштів.

"Ми відчуваємо дружню підтримку Сполучених Штатів Америки, в тому числі, і в сфері розвитку тих програм, які підтримують реформи в Україні. Ваша підтримка для нас є дуже важливою. Підписання цих угод є ще одним кроком у нашій співпраці", – наголосив Гройман.

У свою чергу Бартон зауважив, що вперше Україна та USAID разом співпрацюють над визначенням цілей технічної допомоги.

"Уперше за багато років питання виділення і сфери використання коштів визначаються нами разом з українською стороною. Раніше ми здійснювали реєстрацію програм, у нас був певний бенефіціар з боку української влади. Але сьогодні те, що ми разом визначаємо та плануємо використання кошів, свідчить про нову якість і рівень нашого партнерства", – зазначив американський представник.

Повідомляється, що виділені кошти будуть спрямовані на вдосконалення законодавчого середовища відповідно до норм ЄС, зміцнення потенціалу приватного сектору, збільшення підтримки малих та середніх підприємств з боку місцевої влади, вдосконалення функцій громадського нагляду та участі громадян у процесах урядування, підвищення рівня енергобезпеки тощо.