НОВИНИ

Турчинов: перемир’я слід використати для зміцнення Збройних сил

Прийняті закони щодо амністії бойовиків та особливий статус деяких районів Донбасу навряд чи зупинять агресію Росії проти України. Про це заявив голова Верховної Ради Олександр Турчинов.

“Я переконаний, що навіть прийняття цих законів може не зупинити агресивні наміри РФ”, - заявив Турчинов. В той же час він підкреслив, що кожен день перемир’я, коли немає активного військового протистояння, потрібно використати «не для політичних баталій, а для зміцнення наших Збройних сил”.

Спікер наголосив, що навколо ініційованих президентом законів щодо Донбасу сьогодні “багато політичних інсинуацій і розповідей, які не відповідають дійсності”.

“Я критично ставлюсь до багатьох позицій, які входять в цей закон, але це наслідок переговорного компромісу”, - підкреслив Турчинов. При цьому він висловив переконання, що “Верховна Рада повинна була дати можливість президенту реалізувати його мирний план, і саме тому Верховна Рада підтримала законопроекти, які були внесені президентом України”.

Він також наголосив, що в пресі “лунають провокативні заклики” щодо необ'єктивності, або навіть фальсифікації голосування законів. Турчинов заявив, що ніяких порушень під час голосування не було.

Як відомо, 16 вересня Верховна Рада прийняла закони про амністію та про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявляв, що під амністію не підпадають злочинці, які вчинили злочини за статтями Кримінального кодексу щодо умисного вбивства, тероризм, замаху на життя державного діяча, працівника правоохоронних органів, судді, згвалтування, мародерства, знущання над загиблими, знущання над пам'ятниками, і низкою інших статей.

У «Батьківщині» вже запропонували скасувати закони про статус Донбасу й амністію.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.