НОВИНИ

Яценюк: Україна визнає тільки прозорі вибори на Донбасі

Уряд виділить гроші на проведення місцевих виборів у окремих районах Донбасу виключно у разі дотримання законодавства України в регіоні та демократичності і прозорості кампанії. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час засідання уряду.

Він заявив, що передбачені законом про особливий статус загони муніципальної міліції в окремих районах Донбасу мусять визнавати закони України.

"Будь-які збройні підрозділи мають діяти в межах і в спосіб визначений законами України. Юрисдикція уряду має поширюватись на всю територію держави і на всіх правоохоронців", – заявив Яценюк.

Також прем'єр-міністр оприлюднив вимоги уряду до бойовиків щодо виборів.

"Вибори – це коли громадянин України з гордо піднятою головою і українським паспортом іде по вулиці, бачить рекламу кандидатів, може зустрітись із депутатом і запитати його, що він має намір робити, може побачити ток-шоу з депутатом. Коли забезпечені прозорість і відкритість. Коли будь-яка партія може внести своїх кандидатів", – наголосив Яценюк.

"Вибори визнають тільки тоді, якщо вони будуть проведені відповідно до норм і правил міжнародного законодавства", – додав він.

Окрім того, прем'єр-міністр вимагає, щоб на вибори допустили міжнародних спостерігачів, проводилися вільна агітація та вільне голосування.

"За інших умов – це не голосування, а легалізація бандитів, яку ми не дозволимо", – сказав він.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада у закритому режимі прийняла закони про амністію окремих учасників сепаратистських угруповань та особливий статус самоврядування в окремих районах Донбасу.

Також повідомлялося, що ухвалені закони передбачають проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.