НОВИНИ

Кабмін ліквідував Держінвестпроект та Держекоінвест

Кабмін вирішив ліквідувати два державних підприємства. Відповідну постанову №442 від 10 вересня опублікували на урядовому сайті.

Відповідно до документу, функції Держінвестпроекту поклали на Міністерство економічного розвитку та торгівлі, а Держекоінвесту на Міністерство екології та природніх ресурсів.

Окрім того, в постанові зазначили, що Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) координуватиме віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Держенергоефективності позбавили функцій нагляду і контролю у сфері господарчої діяльності.

Нагадаємо, Держінвестпроект створили за часів влади Віктора Януковича. Його очолив колишній лідер партії "Пора" та активіст Майдану 2004 року Владислав Каськів. Структура мала відповідати за так звані "Національні проекти", на які залучали значні обсяги коштів.

Нагадаємо, розслідування одного з найгучніших іміджевих провалів України в 2012 році – обставин підписання угоди про будівництво LNG-терміналу – закінчилося всього лише рекомендаціями винести догану голові Держінвестпроекту Владиславу Каськіву.

Урядова комісія визнала, що переговори з іспанською Gas Natural Fenosa не були закінчені, а договір був підписаний з особою, яка не мала на те підстав. Догану Каськіву пропонується винести за неналежне виконання посадових обов'язків.