НОВИНИ

ДСНС: На Донбас повернулись майже 40 тисяч переселенців

Значна частина жителів Донецької і Луганської областей, які на час АТО покинули свої домівки і переїхали до інших регіонів України, повернулася. Про це повідомив глава Держслужби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

"Вперше за останні кілька днів спостерігається зменшення кількості переселених людей з районів проведення АТО. Йдеться про реверсне переміщення людей – жителі сходу України повертаються додому. Так, за минулу добу в місця постійного проживання повернулося 2281 осіб, з яких значна частина саме в Донецьку область -– 1863 людини. Всього, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, в рідні будинки вже повернулося 39 тис. 550 осіб", – зазначив Бочковський.

За його словами, люди починають повертатися додому в зв'язку з поступовим відновленням інфраструктури зруйнованих міст і відновлення життєдіяльності на звільнених територіях сходу України.

"Найвищі показники реверсного переміщення зафіксовані саме з Києва – 23 тис. 404 людини, Харківської – 6021 особа, Одеської – 2720 чоловік і Запорізької областей – 1475 чоловік. Інші регіони мають трохи нижчі показники, проте повернення людей фіксується з кожної області України" , – поінформував глава ДСНС.

Крім того, незважаючи на повернення громадян, є люди, які тимчасово залишають свої домівки. Однак їхня кількість щодня ​​зменшується.

"Якщо раніше ми фіксували за добу тисячі переміщених осіб, то за минулу добу з районів проведення АТО і тимчасово окупованої території АР Крим перемістилося лише 391 осіб, з яких 109 дітей та 94 інваліди. Всього станом на сьогодні ми маємо 268 тис. 520 переміщених осіб, що майже на три тисячі менше, ніж було 13 вересня – 271 тис. 614 осіб ", – наголосив Бочковський.

Нагадаємо, за даними ООН, станом на початок вересня  черезі конфлікт на сході України близько чверті мільйона людей були змушені покинути свої будинки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.